Jsem riziková!

20. srpna 2010 v 18:34 | Kitty |  Úvahy a zkušenosti
No a je to tady! Jsem riziková! A to se musím dozvědět od cizích.Začalo to nevinně a doteď tomu nerozumím. Mám mobil a už dlouho bádám, jak se zbavit drahých minut. A tak jsem s povděkem přijala nabídku od podomního mobilního nadháněče a pozvala si ho domů k objasnění jeho nabídky. Mám operátora a moje podmínka byla, abych u něho zůstala a zůstalo mi i moje číslo. Tento muž byl od konkurence a sliboval, že to všechno zůstane. Nabídka byla dobrá a tak jsem podmínečně kývla. Druhý den mi měla volat operátorka a buď jsem jí měla kývnout nebo nesouhlasit. Pak by se nic neuskutečnilo.

Nedalo mi to a vrtalo hlavou, jak může konkurent strpět mého operátora a že mi zůstane číslo. Tak jsem vytočila číslo naší infolinky a řekla mužskému hlasu, jak jsem to dohodla. Objasnil mi, že to tak není a že bych přestoupila ke konkurenci. Můj operátor by mi zůstal a měla bych i dalšího, jak jsme si ujasnili. Takže bych měla dva a to jsem nechtěla.

Současně mi nabídl výborný tarif, asi abych nepřestoupila. Není normálně uvedený v nabídce. Došlo tedy na nacionále ke změně. Rodné číslo mu posloužilo k nahlédnutí do seznamu SOLUS a zatímco se tam dostával, žertovně jsem uvažovala, že jsem si jistá, že nikde nedlužím... a tak tedy jsem zůstala paf, když se mě citlivě zeptal, jestli jsem někdy neztratila doklady. Ano, vzpomněla jsem si, jednou mě v Brně okradli o peněženku i s doklady. A tehdy přišlo to sdělení hrůzy: JSEM TAM! Jsem mezi těmi, kdo mají nějakou nejasnost s doklady a tedy mohou být rizikoví!

Když jsem nevěřícně protestovala, bylo mi řečeno, že se tam mohu dostat taky tak, že jsem se nestarala a když mi policie dala písemně v roce 1999. že případ odložila (zloděj se nenašel), měla jsem se postarat, aby mě vyřadili ze seznamu odcizených občanek. Následoval dotaz, kdo to teď po letech provede. Prý policie. Jak snadné¨!

Druhý den jsme tedy navštívili státní policii a dostali jsme informaci, že to dávno policie předala správním úředníkům (?), ať se stavím na matrice a tam mi to udělají. Opak byl pravdou, paní se po vylíčení případu divila, nebyla to její agenda, tak jsme jeli do sídla malého okresu, kde budou znalejší. Nebyli, stejné divení, stejný výsledek, není to jejich věc. Aspoň z karty občanek zjistili, kdy jsem měla předtím v jiném okrese vydanou tu novou občanku. A hotovo!

Jenže jsem už chtěla zavile vědět, kdo si se mnou takto zahrál. Asi v šoku jsem znovu volala našeho operátora. Vzala to paní, mile se vyptala a navrhla, že to tedy zkusí - normálně změnit tarif. Zbaběle jsem mlčela, že už a jak jsme to řešili. Opět si vzala rodné číslo, trošku déle hledala a ozvalo se: V POŘÁDKU, v SOLUSu žádný záznam. Ještě jednou mi zopakovala rodné číslo a že je to v pořádku. Tak tedy jsem požádala o ten vymodlený tarif. Poslední informace - v dalších dnech přijede kurýr, podepíšu smlouvu, dám zálohu a můžu volat do alelujá! Jak sladké sdělení...

A tak čekám. Stále mi ale není jasné, jak onen muž přišel na to, že jsem v evidenci rizikového SOLUSu. Můj nejrozumnější ale uvažoval: je to on, ten zloděj, který mi občanku s doklady a penězi ukradl. Jak by mohl vědět, že se mi ztratily doklady? A nakonec přijde exekutor, že mám někde dluh dva a půl milionu!

A tak nevím. Jsem v seznamu rizikových osob s dluhy nebo nejsem? A jsem-li, jak se z něho můžu dostat ven? Kdo to zařídí? A proč jsem ještě riziková (případně), i když už jedenáct let na mně nikdo neodebral zboží nebo si nepořídil hypotéku? U něho bych evidentně nepořídila coby riziková a přesto teď budu mít tarif. Měla jsem asi smůlu a pak štěstí...

Kitty
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 19. března 2013 v 11:40 | Reagovat

Kitty jen se divím, k čemu potřebovali rodné číslo. To  se telefonnímu operátorovi nedává, ani při smlouvě to není zapotřebí. Snad jen číslo občanky. Rodné číslo jen pro zdravotní záznamy.

2 Nartaya Nartaya | E-mail | Web | 16. dubna 2016 v 8:28 | Reagovat

Jsou to kurvy! :-) Mně se o tyhle věci stará Milunka. Já bych si maximálně kupovala dobití telefonu nebo bych telefon vůbec neměla. Takový nemehlo jsem já :-)

3 Kitty Kitty | E-mail | Web | 16. dubna 2016 v 9:20 | Reagovat

[1]: Samozřejmě jsem jim je nedala, ale zkusili to O_O

4 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 16. dubna 2016 v 19:02 | Reagovat

[2]: VYjádřila jsi to od plic :-D  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU