Kusovka

11. září 2010 v 15:52 | Kitty |  Zdravíčko a papu
Dobrý den při sobotě. Pokud sem dnes nakouknete, vítejte. Jste pravděpodobně lidičkami se stejnou krevní skupinou. I když nejsou moje článečky vždycky k popukání, jsou ze života, pobavily moje okolí a tak je předkládám Vaší pozornosti. Stejně tak je to i teď a tak dobré počtení...Jak stálí čtenáři vědí, jsem ve vleku snižování nadváhy. Mělo to i svůj zdravotní důvod, o tom ale snad netřeba mluvit. Dnes to má být krátké, tak pokračuju.

Jsem pod lékařským dozorem, ne po stránce nutně zdravotní, jak se už vysvětlilo. Zdravotní riziko nehrozí, i když... zvednutý prst mé lékařky mluvil za vše. Takže s rozechvění hodným prvního milování jsem se blížila k ordinaci. Měla jsem výborný výsledek, snad až moc, čekala jsem mírné pokárání. A navíc mi v uších znělo pesimistické varování mého nejmoudřejšího: no ty z toho naděláš a stejně pro ni budeš kusovka. Kusovka v jeho pojetí znamená, že jsi z nejhoršího venku a při zdravotní kontrole už jsi jako jeden v řadě. Kusovka.

Jala jsem se skládat účty. Po úvodním vážení a měření zvednuté obočí, ale klid. Napjatě jsem sledovala výraz zdravotního profíka v ženském vydání. Testy ji nevzrušily, poklidné pobroukávání nad výsledky, studium záznamů o stravě za víc jak dva měsíce brnkačka. Očekávaná pochvala přišla v kvalitě pětkrát vymáčeného pytlíku čaje... Měřený krevní tlak byl v ideální kvalitě a přišlo nadechnutí... a nic. Tak paní pokračujte, ukažte se před vánocemi, dostanete podpůrný prášek, kdyby přišla nezvladatelná chuť systém porušit. A na shledanou!

Vypadla jsem a přišlo mi směšné, co jsem čekala. Před kontrolou jsem měla stažený žaludek a proběhla i náhlá návštěva toaletní místnosti, orosená jako čerstvě načepované s pěnou. A nic. Kusovka. Ven jsem lezla s pocitem nedocenění a strachem, co řekne můj nejprozřetelnější.

Neřekl nic, uviděl mě a vyšlo z něho: no co sis myslela, kusovka. Až mi pak bylo stydno, když jsme se oba hurónsky rozesmáli bez ohledů na okolí. Dva staří paprikové, protřelí návštěvníci zdravotního průmyslu, jsme se řehotali jak puberťáci. Ale řekněte, není lepší být kusovkou?

Šťastná kusovka Kitty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU