Louda

17. září 2010 v 22:20 | Kitty |  Vykutálenosti
Zase se ozývám s příběhem ze života. Dnes konstatuju, že si mě snad trapasy vyhledávají. Posuďte sami. V tomto případě jsem si za to mohla asi sama...Odebíráme oběd z vyvařovny. Je nás víc, všichni máme jídlonosiče s označením jménem. Jsou označené různými formami, některé nesou jména napsaná na náplasti. Písmena časem vyblednou nebo jsou hůř čitelná. To bylo také v tomto případě.

V "králíkárně", jak říkáme budce s jídlonosiči, byly ještě další nevyzvednuté. Na jednom z nich jsem si jen tak letmo všimla jména "LOUDA". Nebylo mi povědomé a tak když jsem při cestě domů uviděla souseda, šla jsem se zeptat, kdo je to Louda. Tipovala jsem nového souseda v sousedství nebo dalšího "ve dvoře". On se zamyslel a řekl, že na jméno jeho nového souseda si nevzpomíná, ale takové jméno prý nemá, tak že to bude ten ze dvora. Trošku hůř mluví, tak svoje slova doprovodil důraznými posunky. Těm jsem nevěnovala pozornost a vzdala to. Pak jsem se na totéž ptala Pepína. Taky prý si nevzpomíná na jméno nového souseda, a tak to že prý bude ten Louda ze dvora. Tím to skončilo. Nový Louda je ten ve dvoře.

Dnes ráno jsem uslyšela, že Pepíno říkal něco, že paní Kloudová, sousedka odnaproti, vybírala brambory. A tehdy se mi rozsvítilo. Je to úplně jednoduché, jen já jsem v roztržitosti nevnímala, co jsem to vlastně viděla. Totiž, "ve dvoře" bydlí také Klouda, přízeň naší milé sousedky odnaproti. Bere obědy, tedy má také jídlonosič a má ho označený jménem na náplasti. To jméno mělo hůř čitelné to první písmeno "K" a já jsem rozjela detektivní pátrání úplně zbytečně. Stačilo být při smyslech a uvědomit si fakta!

Je to jen další z řady schválností, které se mi stávají a které využije můj nejpozornější. Ale já se těším, až se totéž stane jemu. On je tu domácí, za léta má sousedy a jejich příběhy zažité. Já jsem tu náplava a často zápasím s přesností faktů. On toho využívá a často mě doběhne, když něco zmotám. A mlčí a čeká a nepomůže z louže. Jak já si užiju situace, kdy se něco takového stane jemu! Ale dočkám se toho?

Kitty v naději na lepší příští
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU