Nejsem asi in

13. září 2010 v 14:46 | Kitty |  Život mého blogu
Dobrý den přeju dnešnímu čtenáři nebo čtenářce. Tématem dnešního článku je trošku smutné povzdechnutí. No, bude to tak. Asi nejsem "in".


Měla jsem trošku času a chtěla jsem nakouknout, jak se píše a jaká témata jsou na blozích, abych si početla a taky se třeba poučila, případně našla spřízněnou duši, píšící o prostředí a lidech na venkově. Nebo o takových stařešinech, kteří ale nerezignovali na radosti života. Ale bohužel - nenašla jsem kýžené téma ani lidi, které jsem hledala.

Asi jsem špatně pochopila smysl blogu. Myslela jsem si, že jsou to výpovědi o životě, prostředí, lidech a věcech, které nás obklopují a těší. Ale snad z nedostatku času se za zajímavými názvy skrývaly pesimistické útržky jakési reality, zhusta v angličtině nebo v řeči, která se tvářila, že je "in". Nenašla jsem dnes milé výpovědi o lidech, venkově, humor a klid lidí. Odmítám si přiznat, že jsem mimo mísu dnešní doby tak strašně, že se nenajde ani jeden laskavý příspěvek s humorem. Spíš mi z dnešních článků čišely jakési tendenční výkřiky, zkratky výpovědí o životě, mladické patlání o ničem. To beru. Když najdu takový příspěvek, prokliknu ho a jdu dál. Mládí má právo mluvit svým jazykem ke svým čtenářům i fotkami a grafikou. I já doposud zápasím s formou blogu, písmem posílaným i formou písma tištěného. Nejsme dokonalí, ani já nejsem.

Jenže už začínám hledat spřízněné dušičky. Zřejmě bude trvat dlouho, než si najdu osoby s podobnými zájmy, myšlením a pohledem na svět. Skoro si začínám myslet, že na blogu jejich příspěvky jsou, ale schované v jakési složce, kterou neumím otevřít. Budu hledat dál, nevzdám to. Když najdu, ozvu se s komentářem a přihlásím se k přátelské osobě a bude na ní, jestli si padneme do noty nebo do tématu. Doba je divná, napjatá, málo vstřícná, ale nedivní, klidní a vstřícní lidé taky určitě na blog píšou svoje humorné a určitě i smutné zajímavé příběhy. Takové hledám. Lidičky, vysílám ze své farmy úpěnlivé přání. Přihlaste se mi, ať jsem "in" mezi svými. Budu moct číst srozumitelné články, které mi něco řeknou. Ti "in" ať si píší pro mne nesympatické články o ničem, případně o tom, co je zrovna "in" či čím žijou. Je mi jasné, že nás starochů těsně po šedesátce není mnoho, ale jsme a dáváme o sobě vědět, o svých životech a situacích, které čtenáře potěší či dojmou a mají jakousi kvalitu. Neřadíme písmena za sebou jen proto, abychom byli zajímaví a světoví. Já hledám optimisty i jinak postižené, jejichž příspěvky se dají číst lidmi jako já.

Nebuďte lakomí a obohaťte mě svou přízní. Ozvěte se, ať blog ožije i pro mě. Jak jsem jinde psala, důchodový věk je doba moudrosti a poklidu a taky času. Času na druhé lidi. Zde je ta možnost využít blogu a domluvit se o svých zájmech, radostech i starostech, jak je život přináší. Napsat o kvalitě a zájmech naší věkové kategorie a vědět o sobě. Vždyť já slovo "blog" chápu jako "deníček", kde se reaguje a píše o denních událostech, ne jen o těch, co boří svět. Ať je náš den zajímavý a hodný zápisu toho, co nás potěšilo, poučilo, rozesmálo. Smutnit taky umíme, a taky kvalitně. I to je život.

Omlouvám se těm, kteří v mých příspěvcích hledali jen chechtot. Je tam, je, většinou. Denně se mi i jiným dějí příběhy humorné a slibuju, že vám je prásknu pár minut po tom, co se stanou. Teď je to jiné a vážné. Starouši - spojme se!

Hledající Kitty
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jezura jezura | Web | 9. ledna 2011 v 16:24 | Reagovat

Milá Kitty, ani nevíš, jak jsem ráda, že sis mne našla! Děkuji též za Otavínku! Slibuji, že jakmile najdu ještě někoho podobného do toho našeho "senior-klubu", dám vědět! :-D

2 Otavínka Otavínka | Web | 9. ledna 2011 v 20:59 | Reagovat

Dobrý večer Kitty, opravdu potřebný a naléhavý článek.Tak jsme už tři seňorky či sen iorky. Pokud najdu blog, který by Tě zaujal, dám echo, ale i je to o hledání ? :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU