Pomrazka

22. září 2010 v 17:18 | Kitty |  Vykutálenosti
No to vám musím říct a ještě za tepla. Teď hned, kdy se to děje. Tak jdu na to...Sedím u počítače a doplodila jsem zrovna úvahu o předsvátečním úklidu. Říkala jsem, že nevidím a neslyším. No ale ono to není zrovna pravda. Za svými zády slyším slova a ta mě zaujala.

"Pozor, donesl jsem jedovatku!"

Otočím se na židli a hledím na svého nejbádavějšího. Sedí nad příručkou o houbách a uvažuje. Má nalistovánu závojenku olovovou a najisto tvrdí, že je to ona. Kontruju mu:

"Tam nerostou a neviděla jsem ji tam! Vydloubl jsi ji pěkně s celým spodkem?"

"No nevím..."

A pokračuje v listování. Zezadu mi zní slova:

"Jo, je to asi pomrazka... nebo čechratka? Nebo "něco" přehrnutého... pečárka ovčí... A nebo jsem donesl kukmák okázalej?"

Tak je to jisté. Před nějakou chvílí dorazil z lesa. Na botníku ještě stojí kabela, zpoloviny naplněná houbami. Já teď píšu a napůl poslouchám, čím mě asi obšťastnil. Ještě domeju poslední tabuli okna a skouknu, co to vlastně opravdu donesl. Budou to asi zase suchohřibky nebo:

"Slizobedla slzivá... nebo bedla hedvábná... Hřebenitá, tu jsem vlastně donesl, ta má taky šupiny...!"

A už toho mám dost!

"Hoď to všechno na kompost! Tvoje slzibedle neurčím!"

Nic. Fičím na to okno a pak už se těším, že na mě vykouknou známé a obyčejné bedly, žampiony a suchohřiby. Dnes avizoval, že hříbky už asi houbaři vysbírali, jel na houby notně po poledni. Udělám je na večeři dieta nedieta, jedovaté nejedovaté. A zítra se těším zase na setkání s vámi. Nikdy tam nebylo nic jedovatého. Co neznám, to vyhodím a žiju! Nemáte to taky tak?

Poučená Kitty
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU