Záchranný pás u červeného zlata

9. září 2010 v 21:13 | Kitty |  Živočíškové a mazlíci
Zdravím čtenáře dnešního článku. Jde zase o venkovské téma, na farmách to snad ani jinak nejde. Ode mne se taky nedá čekat moc jiných témat, i když to není vylouč...Kdo si ještě pamatujete, co je to u mne "červené zlato", můžu na toto téma navázat. Týká se ho to a vypadá to jako náběh na horor. Tak k věci.

Včera jsem se dočkala paní, která si zamluvila dva Goliáše, takto ty největší dýně. Ani jedna z nás nebyla schopná jednoho toho břicháče zvednout, tak se toho ujal Pepíno. Když to zvedl, jen vydechl. Myslela jsem, že je to z té tíhy, ale byl vykulený a přes něho jsem nic neviděla. Pak se to vysvětlilo. Odevzdal Goliáše na vozík a jeho oči se začaly zase vracet k místu po této obryni. A vypadlo z něho, ať se podíváme, že samy uvidíme, co jsme ještě neviděly.

Pod touto dýní bylo hnízdo vajíček plzáka španělského. Zahlídla jsem je a užuž jsem se hnala pro pomůcky, kterými je nabírám a dávám k likvidaci slepicím. Jenže - však už z minulého článku víte, jak systematicky pracuju. Prostě k tomu včera nedošlo, ale věděla jsem o tom; však vajka nikam neutečou. Rozhodně jsem nemínila podpořit rozmnožení plzáků.

Na likvidaci mělo dojít dnes. Sbírala jsem padaná jablka a objevila jsem zase hnízdo vajec. A to už jsem řešila. Donesla jsem si všechno a hledala místo. Nebylo lehké je znovu najít, ono je to ukryté v jemné travičce. Nakonec jsem je našla a byly hned dvě - od sebe dva centimetry. A pak mělo dojít na to minulé hnízdo. Došla jsem tam a hledala je. Našla jsem - a zase šok! Nebylo tam jen jedno, ale hned sedm takových místeček plných vajíček. Hned jsem volala Pepína, gesty jsem ho dirigovala, aby rychle přišel do zahrady, že se něco šokézního děje. I tentokrát přišel hned, mezitím jsem ale spěchala domů, abych si vzala foťák. Řekla jsem, ať dojde k místu s vajíčky po dýni. Vrátila jsem se tam pak s foťákem. Když jsem mu odhrnula trávu a čekala úžas, že z jednoho hnízda je sedm, nedočkala jsem se. Podivil se, co šílím, že tam bylo těch hnízd i včera víc než jedno, ale asi jsem to neviděla. To měl pravdu.

Tři hnízda vajec plzáků

Pod dojmem záplavy plzáků, která nás čeká v příštích letech, jsem se o tom zmínila sousedce Blance. A od ní jsem uslyšela, že je to hrůza. Chtěla přesazovat jahody a našla tam strašně moc nejen vajec, ale i dospělých. No a pod tím dojmem se rozhodla, že nebude sázet nové jahodníky, protože jí to stejně sežerou. A tady jsem u toho záchranného pásu u červeného zlata.

Jak víte, úspěšně shazuju nadměrná kila a tak je logické, co mě napadlo. Této záplavě se budu bránit pohybem. Tuším, že nejvíc hnízd s vajíčkama plzáků najdu pod jemnou travičkou na cestičce, kde jsem je poprvé našla loni. A letos mě čistění této lokality čeká. Tak nastane zase známý pohyb: shýbání a výdrž v této poloze, vytrhávání plevele a nakonec ničení oněch prožluklých hnízd asi třímilimetrových vajec našich zahrádkářských nepřátel. A ten záchranný pás? No zvýšený cílený pohyb a přísun bílkovinné potravy našim starým slepicím i mladým kuřatům našeho chovu. K ekologickému ničení ničitelů naší ekologické zahrady...

...se rozhodla Kitty
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kitty Kitty | E-mail | Web | 21. října 2014 v 9:41 | Reagovat

No typické. U starých článků, jak je i tento, zmizely komentáře a snad i echt moje fotky :-|

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU