A zase ti slimáci!

7. října 2010 v 12:15 | Kitty |  Vykutálenosti
Vítám znalého čtenáře. Pokud jste si mě našli náhodou, možná hned všechno nepochopíte. Ale znalí (a tedy mnou milovaní) zaberou hned. Doufám. Můj blog se taky nazývá "doufám-počteníčko" a tak patřičně hrdě doufám, že si počtou ti, kdo si mě najdou. Hodně píšu o naší farmě a tím taky o jejích obyvatelích. Teď vyjímečně nebude řeč o mém lepším "já", i když...

Po ránu, tedy po deváté, kdy už začínám mentálně coby sova žít, se ozvalo směrem právě od něho:

"Ti slimáci jsou fakt všude!"

A dost, víc nic. A čeká se, co to udělá.

"Co? Kde?"

Samozřejmě okamžitě zaberu.

"No, na tom vandlíku, cos mě v něm včera močila nohy v hypermangánu!"

Můj nechápavý výraz by rád namaloval i Michelangelo. A pokračuje:

"Na dně. Ve vaně. Co je ten otočený vandlík!"

A už mě má. Jen napůl nataženou podprsenku pádím do koupelny-kotelny, kde ta vana s tím vandlíkem s těmi vajíčky od plzáka (podle mnou pochopeného) je. A zase jako obvykle. Přijdu - uvidím - pochopím! Opět po třech schodech kroksunkrok, ale dnes rychleji, k němu. Chci pečlivě vysvětlit, ovšem už zase vidím schylovat se k úsměvu:

"Jó, tak už vím!" Víš, jak jsem včera napouštěla do něj tu vodu, tak tam bylo cedítko se zbytky nálevu Deko (ženy ví, co je Deko). No a to jsou hořčice a koření z toho Deka..."

Zatvářil se, že rozumí. Chacháááá, určitě mu to v tom krátkém čase nedošlo!

A prý:

"Jo, to jo!"

Moc jsem raději nevysvětlovala. Ta vajíčka od plzáka, co mi avizoval, byla hořčice z nálevu na okurky. A on jen využil alergie, kterou mám na: bestie plzáky, co nám všude lezou; jsou hrozní, jak je jich tolik; jsou slizcí; jsou cizáci, co ničí naše domácí plzáčky; je jich tolik, že je už ani naši dravci nechtějí žrát; musím je, ač v zásadě mírumilovná ekoložka, sbírat a zabíjet horkou vodou; musím... musím... prostě jsou to plzáci a pryč s nimi! Objevila jsem, co mají vajíček pod travou, na hrobě a tuším, že nás nakonec všechny sežerou!!!

Není pěkné využít něčí slabosti. To opravdu není pěkné. A on to dělá! Búúúúúú!

Opět doběhnutá Kitty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU