Ani klaďas není ideální!

22. října 2010 v 22:38 | Kitty |  Úvahy a zkušenosti
V tomto článku navazuji na informace zkušeného poradce o úvěrových registrech, potažmo o ztrátě občanky, z minulého článku. Uvidíte, že ani být klaďasem není zase tak výhodné. Posuďte sami... pokračuju v opsání informací z onoho mailu:

" Ještě existuje registr s názvem BRKI. A to je BANKOVNÍ registr, kde jsou všichni dlužníci, kteří mají úvěr u bank. A zase se liší tím, že někteří nesplácejí, jak mají - tak jsou červení. Jiní se sem tam opozdili se splátkami - jsou modří. A ti, kteří splácí v pořádku, jsou černí. Takže v těchto registrech je téměř každý a není to za trest, ale spíš kvůli přehlednosti. A kvůli tomu, aby měli ti, co poskytují půjčky, přehled o tom, komu půjčují.

Někdy je potom paradox, když nějaký finančník, co půjčuje, člověka v tom registru nenajde, protože nemá nikde žádnou splátku - a je podezřelý. Stává se i to, že takový člověk půjčku nedostane, protože nemá tzv. "úvěrovou historii" a je tím pádem rizikový, protože si nikdy nic nepůjčoval a tím ani nesplácel a tak se neví, jak by se choval, kdyby k tomu došlo a splácet by musel. Je to trochu postavené na hlavu, ale už jsem se s tím setkal. Takže to je na to odpověď a je dobře, že Ti tam občanka tenkrát visela, protože jsi tím byla chráněna."

Ještě že jsem měla Lišku a dobře splácela. Sice jsem úvěr nečerpala, ale jsem tam a jsem černá! No to se pak nedivte, že jsem byla vzteklá v případě té občanky. Ale teď - nejsem riziková. To je nad zlato!

P. S.: Ještě jsem se z rozhlasového pořadu s finančním poradcem Zdeňkem dozvěděla, že je ještě další registr s názvem tuším DRKI. Ale to nebyl můj případ. Tam je snad všechno o všech. Ale to šeptám jen tak nezávazně.

P. S. 2: Ráda poskytnu informace o tom pořadu, ptejte se nebo se poučte jinde.

Poučená Kitty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU