Chce - a nemůže...

18. října 2010 v 14:14 | Kitty |  Vykutálenosti
Vítám hladového členáře. Tak ještě něco k jídlu a přístupu k němu...

Moje sestra má zrenovovaný dům, všude plno krásného prostoru, ale kuchyňka je malá. Teď už i zařízená potřebnými moderními spotřebiči, ale zkrátka na dvě dobře živené osoby malá. Sama kuchařka se tam snadno otáčí, ovšem její přítel zase rád pomáhá. Jak to vypadá v praxi, je malý horor (přítel laskavě promine).

Většinou je tam hospodyně sama a zvládá všechno rychle a účelně. Když je tam sama! Ví, kde co leží, kam si co dává a kde to najde i poslepu. Ovšem to její ochotný pomocník zatím všechno neví. Příslušný potřebný přehled nemá ani o obsahu přilehlých spížových prostor, takže se stává toto: potřebuje například věc, kterou si dáva do komory za dveře na skříňku vpravo. Neprozíravě odešle pomocníka s přesným uvedením, kde co najde, aby jí to přinesl. Po chvíli konstatuje, že jsou oba v nedohlednu. Přítel i potřebný objekt. Nadechne se a jde se přesvědčit, kde to vázne. Otevře dveře a vidí svého ochotného, jak stojí za dveřmi a na dotaz, kde je s tím "oním potřebným" dostane odpověď, že to tam není.

"No jak to, však je to tady?!" - hrábne DOLEVA nahoru, uchopí a s povzdechem míní odejít. Ale to se plete! Zazní protest!

"No vidíš, bylo to vlevo (nahoře, dole, jinde, nikde, pod něčím)! Proto jsem to nemohl najít!"

Chtěl pomáhat - a nemohl! Ona hledaná věc byla naproti, doleji, o 5 centimetrů výš, za špuntem, za sklinkou, v oné skříňce, kdekoli kousek od označeného místa. Ženská tam vletí, rozhlídne se!!!! , potřebné uchopí a odchází. On chce pomoct - ale nemůže. Protože je to o centimetr atd. jinde! Není to tam, kde to být má, a tak to tam není!

No divíte se, že ženská raději sběhne do komory, hmátne v blízkém okolí jmenovaného místa a odejde středem pokračovat ve vaření? Předejde hádce a vysvětlování, že to tam nebylo... Raději usadí svého ochotného, ale objemného nepoučeného pomocníka k loupání brambor pěkně do rohu a zase je kuchyň dost prostorná i pro dva . No a že se nachodí a pomoci se jí nedostane? Taková prkotina - pro klid v chalupě!

Kitty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU