Co s mými mladými?

1. října 2010 v 10:17 | Kitty |  Jak žijeme na farmě
Aby bylo jasno, nevím, co s mladými! Těmi mladými jsou myšleni moji miláčci, takto ibišky...

Jednou jsem je při bolestné cestě na veterinu s naším miláčkem Kittynkou posbírala coby semínka. Dvoje. Bílá a fialová. A jak to tak bývá, namnožila jsem je. Teď jich mám všude možně ČTYŘICET SEDM. Dvou druhů, různě nasazených ve velkých květináčích, na lísce v kelímcích a v odloženém kuchyňském dřezu. Jenže potíž je v tom, že jsou venkovní. Jsou to ztepilé rostlinky, krásně zelené, dobře živené, jenže - venkovní. A budou z nich pořádní chasníci, asi dorostou metru a ty druhé třičtvrtě metru. Budou kvést, prospívat, líbit se. Můžou se stříhat na živý plot, můžou zdobit leckterou zahradu...

A v tom je právě ta potíž. Čí zahradu nebo předzahrádku? Kdo je přivine k pěstitelskému prsu či srdíčku? Kdo a jak se o nich dozví? Co s nimi přes zimu, to jsme možná s Mařenkou už pořešily. U našeho domu se neuplatní, na to je přísný zákaz. Pepíno ví, že by to bylo zase na něm. Seče všude (ještě postaru a POTICHU!) kosou a mezi ně by se nedostal, já bych to musela mezi nimi plet a on ví, jak mám na všechno málo času (podle mého tvrzení a často i podle skutečnosti). Živý plot se musí stříhat, obyčejná řada zase pořád zalívat... a tak mi srdce krvácí, když je musím takto mrzce nabízet. Navíc z nutnosti, u nás na verandě nemůžou přezimovat. Zabírají místo a musí si zvyknout na přezimování. Co tedy s nimi?

Nepotřebujete zdarma nadějné venkovní ibišky? Rádi je i dovezeme. Na své nové páníčky čekají na telefonu 728412104 na Vysočině. Prosím a smutně koukám! Potěšte mě i sebe a zazvoňte na můj telefon! Přitulte tyto moje miláčky k sobě. Ozdobí vaše okolí a mě zbaví případné smutné povinnosti - zase je poslat do prachu země přes kompost! To si přece jen nezaslouží! Chcete je?

Mám poučení do budoucna. Co nemůžu mít, to nemnožit! Ale zatím?!

Neprozíravá nepraktická pěstitelka Kitty


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU