Hlavně zdraví!!! - akce Nehty

1. října 2010 v 5:00 | Kitty |  Zdravíčko a papu
Zdravím svého čtenáře. Den, o kterém je řeč, byl čtvrtek. Nebyl zelený, byl ale hóóódně důležitý a to nejen pro mne. Doufám, že jeho zdravost bude prospěšná i pro laskavého čtenáře. Tak abych začala, dnes to bude možná delší.

V rámci tohoto ozdravného čtvrtku jsem byla nucená řešit i své nehty. Nic dramatického, roky chodím se svými nehty k pedikérům. Dnes měla proběhnout normální udržovací návštěva - zarůstají mi poslední roky nehty na palcích a úspěšně s tím bojuji. Tedy až na dnešek. Poslechněte si, co se v jeden den může stát.

Vnuknutím osudu jsem si sjednala zase po měsíci návštěvu. Mezitím sobě i příteli dělám běžné pedikúry sama. Jenže přijde čas a nehty se vymykají běžné péči, což měl vyřešit tento den. Vše proběhlo běžně až na operaci s nehty. Oba zlobily. Asi rok mě taky paní upozorńuje, že tam mám plíseň. Nic nečekaného. Přítel ji má masivní a tak bylo otázkou času, kdy dojde i na mne. Zarůstání se nám až do dneška dařilo zvládat podkládáním okrajů. A dnes stála paní Iva bezradně nad nehty jako nad vytěženým dolem. Plísní zasažené nehty se lámaly a drolily a nezbylo ani kouska, za který by se dala podkládací vatička zachytit. Nakonec je nastřihla, pak vystříhala uprostřed do V, zeslabila a zapilovala, ale vypadaly uboze, nepěkně. Tak jsem sice bez bolesti, ale v obavách odešla...

Jenže před další akcí toho dne - masáží - jsem měla dvě hoďky čekat na poliklinice. Nouzově jsem snědla svou porci grilovaného kuřátka s celozrnnou bulkou v papíru. A napadlo mě - pánbůh mě osvítil - že bych se mohla pokusit o návštěvu u kožní lékařky a tu plíseń řešit. Je tam odpoledne a když už to odpoledne je, tak zkusím štěstí. Nově se neobjednává, berou se lístky na pořadí. Po masáži to stihnu, domluvila jsem to s její sestřičkou. Po masáži tam už nikdo nebyl, hned jsem byla na řadě.

Nastala důkladná osvěta. Mám příčně ploché nohy a rourkovité nehty. Obě konstatování dost tristní. Nadváha způsobila propadení klenby, začíná vybočovat palec. Řešením je vhodná vložka neboli srdíčko. Obstarat, nosit. A taky si pořídit farmářky, boty s kulatou špičkou a dostatkem místa pro prstíky. Drahé, alébrž prospěšné mým nohám.

Horší to je s plísní. No horší, v té bídě ještě štěstí. Byly mi seřezány nehty na palcích (vrchní vrstva nehtu je extra tvrdá a vzdoruje léčbě). Potom mi pomazala nehtíky něčím tmavým a zalepila náplastí. Zase poučení - bude stačit týdně nohy vykoupat v hypermangánu a denně takto namazat nehty, dát kousek igelitu a zalepit. Dál denně mazat mastičkou plosky. Příliš často nohy nemýt. Nehty změknou, mast je prostoupí, protože tomu nebude bránit tvrdý povrch. Časem ani nebudou zarůstat. Koupit si vitamíny a bude vyhráno. A tohle vše dělat i všem lidským členům domácnosti! A měsíčně dezinfikovat boty, vystříkat a nechat do rána v igelitu, aby desinfekce dobře proběhla. Jak jednoduché!

Milá a pozorná paní doktorka má ve zvyku vše podrobně napsat na papírek. Chápete, jak v té složitosti to dnes bylo důležité. Zahrnula do té akce i mého přítele, protože je člen domácností. Napsala recepty, každému poučení na ten instrukční lístek. Dostala jsem čtyři papírky. Našla jsem recept s mužským jménem, vyzvedla a odjíždíme domů. Jenže červíček pochybností - chyběl mi instrukční papírek a recept s mým jménem. Volala jsem sestřičce, prý jsem si ho dala do peněženky - byl tam i s mým receptem. Holt zdraví je věda! Další cesta do lékárny s mým receptem, vyzvednout léky... Neztrácíte se v tom? Ale už to končí. Zběžně jsem vysvětlila mužskému, že je to potřeba a že se o to postarám. Stoicky to přijal, i když jsem čekala námitky. Hlavně zdraví...

Uf, čeká mě martýrium. Ne moje, ale přesvědčování mého nejnedůvěřivějšího! Nejen že to stálo peníze, ty jsou zde až na druhém místě. Jde přece o zdraví - tak to chápu já. Ale to víte - chlap. Ti jsou povznesení nad takové prkotiny jako jsou plesnivé nehty. Na ty jeho útočím už léta, dodnes se nic nestalo. Až dnes. A to to vypadalo na obyčejný čtvrtek!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 ☆Miss.Lien★ ☆Miss.Lien★ | Web | 1. října 2010 v 6:19 | Reagovat

já mám strašné nehty, proto chci gelovky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU