Honili jsme ptáka!

9. října 2010 v 21:11 | Kitty |  Živočíškové a mazlíci
Milý dychtivý čtenáři, nehledej pod nadpisem žádnou erotiku. Jedná se o ptáka jako ptáka, a navíc je podstatou pouhá slepice. A slepicí nejsem míněna já. Velká porce vzrušení ale za ním je. To teda je...

Dostali jsme ve středu dvě mladé slepičky, tedy později i zaplatili. Onen dobrý muž nás hned při předání vlašek upozornil, že jsou to spíš ptáci-letci. Možná budou přeletovat a tak. Že by bylo dobře hned jim přistřihnout křidýlka! Podívali jsme se na sebe. V pytli na to nevypadaly a tak jsme se dohodli, že jim dáme šanci, snad nebude tak zle. Večer jsme je nasypali za dveře kurníku a ony ve čtvrtek ráno v klidu odešly do výběhu se slepicemi i pěti našimi letošními kuřaty. Byly tam celý den bez problémů a i večer došly do kurníku s ostatními. A v pátek ráno...

Po otevření jako obvykle odešly prvně slepice, pak naše kuřata a pak jsem náhodou zavřela dělicí dveře do výběhu. Můj nejpečlivější zjistil, že nové ještě sedí - viděl obě. Otevřel, později viděl jít do výběhu jednu a tak předpokládal, že druhá už je tam. Jenže nebyla. Nebyla nikde. Hledání bylo bez výsledku, i když jsme převrátili celou farmu. Už jsem ji viděla někde zalezlou a zadušenou, schovanou před dotírajícími slepicemi. Duševně jsem ji odepsala, celý den ani večer se neobjevila. Přece neodletěla! A dnes v sobotu?

Dnešní sobota je u nás dnem výlovu rybníka. Pepíno kolem desáté šel zjistit, jaké mají pivo a já za chvíli za ním zase šla sondovat, kdy budou ugrilovaní kapříci. Už při příchodu jsem viděla, že pochoduje k hasičovně, prý jde hledat naši slepici. Víc nic. Kdo víte, jaký je srandista a jak mu na to skáču, ten pochopí, že jsem mu to nevěřila. Asi za dvě hodiny kolem poledne jsem si nesla porce kapra a on ještě pochodoval a že pořád hledá. Pak přišel, dali jsme si oběd a při něm pořád mlel, že slepičku nenašel. Prý do rána byla v hasičce slepice, celé to tam po...a a ráno ji vyhodili hasiči. Dostala prý se tam asi večer, když chystali posezení k výlovu rybníka. On se to u rybářských hostů náhodou doslechl. Opakovaný vtip ztrácí údernost, podle toho jsem to ještě pořád brala.

Jenže po obědě začal uvažovat nahlas. Vedle hasičky je dům lufťáků a od něho má klíč moje sousedka Blanka. Kdyby ta slepice fakt uletěla, tak ve slunečném odpoledni se bude snažit někde zobat, ale navečer třeba zaleze vedle k lufťákům nebo ji někde sežere liška. Tak kdybych za ní zašla a prohlídli jsme to tam, třeba tam bude. Nakonec jsem to uznala a šla. Pepíno měl v dosahu mobil, kdybych potřebovala pomoc. Hned při vyslovení přání mi řekla, že včera celý den po návsi chodila černá vlaška. Nikdo nevěděl, čí je. Začala jsem větřit. Prošla jsem s ní celý dvůr a zahradu, nic jsme nenašly. Vyšla jsem a ještě se chtěla podívat za hasičku, jestli tam náhodou není. Hned za rohem jsem ji uviděla. Křikla jsem na Blanku, aby nezamykala, že ji vidím, a volala Pepína. V mžiku tam byl i s původním chovatelem. Slepička zatím poskočila na kmen stromu u zdi a pak na vysokou zeď. A se zdi k lufťákům do dvora. Chlapi se tam vrhli, čekala jsem, že ji chytí. Zakrákání a najednou se slepička vznesla na střechu. Vyletěla ze dvora 11 metrů vysoko na okraj střechy hasičky. Na házení oblázků reagovala lezením na vrchol střechy a pak odletěla před hasičku na další střechu. Plašením popoletěla zase dál, sedla dolů k tújím. Tam ale přístup nebyl a navíc, byl tam pes trhač. Ke psovi se ale nedostala, popošla do sousední zahrádky a tam ji naháněli, až došla k plotu, přeletěla ho a návsí pochodovala k domu lufťáků. Před domem byla neoplocená zahrádka, zídka s domem a tújí dělala roh, ze kterého se nedalo utéct. Napoprvé ale prošla tújí, naštěstí ještě udělala stejné kolečko. Dostala se znovu do toho rohu a to už ji zkušený chovatel chytil.

Jestli jste to dočetli až sem, mohli jste nabýt dojmu, že je to nepovedená konstrukce autorky. Já, Pepíno, Blanka, další sousedka a chovatel jsme však rotovali po návsi skutečně! Jako fangle jsme vláli kolem hasičky podle rozmarů našeho ptáka, je to pravda pravdoucí. To je podstata dnešního honění ptáka. Nic sprostého, jak vidíte. A pak se řekne obyčejná sobota!
Za trpělivou pozornost děkuje Kitty. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU