Otřesný zážitek

11. října 2010 v 11:25 | Kitty |  Vykutálenosti
Ještě jednou dnes zdravím svého čtenáře - i nově novou čtenářku. Teď zážitek, který vydal na kratší článek. Tak do toho...

Minulý týden jsem zase něco tvořila nebo četla u počítače, když vtom - otřes! Ne šok pro šok, jak to někdy dokážu napsat. Ne! Jen zatřesení, otřes celého domu, bez zvukového doprovodu. Žádné nabourané auto před okny, to jsem už taky poznala. Prostě u toho zatřesení celého světa mi chyběl zvuk. Tak asi vypadá zemětřesení po prvním otřesu.

Ztuhla jsem, vyletěla ven a uvažovala (no uvažovala, jak já umím uvažovat!). Před chvílí Pepíno zatápěl, tak asi vybuchl kotel! Ne, nestalo se, všude klid, Pepíno nikde. Oči pátraly po kouři výbuchu nebo mém člověku, aby mi vysvětlil! Nic, nikde nikdo. Pohled k půdě, nebouchla tam nádrž od kotle. Vletěla jsem kůlnou dozadu a vidím své druhé já na louce, jak rozkládá rukama. Dalším pohledem jsem zjistila, že hovoří se sousedem. A ten mu zrovna vysvětloval...

Měl sundané křidlice a všechno na bývalé střeše a dnes mu tam zůstal jen zbytek krovu. No a před pěti minutami se stalo, že zbytek trámů jeden po druhém odřezával a došlo k tomu, k čemu dojít muselo - a co nakonec on připravil a čekal. Spadlo to! A jak si pochvaloval, jak tomu ustlal! To způsobilo otřes, o kterém píšu a jež mě tak vyděsil!

To je všechno. Někdy se věci dějou skrytě. Dopředu se mi to nehlásilo. Ani ten můj nejpředvídavější a nejzpravenější o tom nevěděl. Já už vůbec. A co už teď? Co se stalo, dobře se stalo, tak to má být. Předvídaný a bezpečný otřes. Co si člověk může víc přát? Jen kdybych o tom bývala věděla!

Uznalá Kitty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU