Poslední rok

31. října 2010 v 21:26 | Kitty |  Úvahy a zkušenosti
Ještě jednou se vracím k životu s Kittynkou. Napadá mě, že osudný byl poslední rok. Poslední pro ni a těžký pro nás...

Kittynka


Mám ve zvyku dělat si fotkové obrazy. Začalo to po opuštění práce v učilišti, které stejně do roka skončilo. Zůstaly mi rámy z diplomů a vyznamenání, asi formátu A4. No a abych je využila, začala jsem do nich dávat fotografie za minulý rok. Poslední obrazy visí s fotkami z roku 2009. A na nich je jedna fotka, na které je ležící Kittynka. To jsme se tenkrát chystali jet s ní na veterinu s jejími dost velkými obtížemi. V duchu jsem měla dojem, že se může stát, že už ji vidím naposledy. Tak jsem ji uložila na její skoro novou deku jak vždycky lehávala, a vyfotila jsem ji tak.

Dnes k večeru můj pohled padl na jednu takovou fotku z lońska. Je to zrovna ta fotka. Tehdy ji složitě vyšetřili a dali nám termín pro pozorování, jestli se potvrdí nebo vyloučí novotvar. Vezli jsme si ji domů, celí šťastní a současně nejistí, co bude. Už tam jí nasadili tabletky na zvládnutí zánětu dásní, když jí při sundávání zubního kamene vytrhli dva zoubky. Dalšími tabletkami se mělo ulehčit jatýrkům, kdyby tam opravdu rostlo nějaké zlo. Ty jsme jí kupovali pečlivě a denně je dostávala, abychom posilovali imunitu. Tak zlo se přímo nepotvrdilo, to příčina jejího konce asi nebyla.

Byl to odklad na jeden rok a dva měsíce. Přece jen zestárla a slábla, už málo viděla a slyšela, prostě naše milá slabounká Kittynka. Její život byl stále těžší - ale to jsem už postupně vyznala v minulých vzpomínkových článcích a nebudu se k tomu dále vracet. Bolestí netrpěla, jen orientace jí dělala potíže a nakonec i ta zlá epilepsie. A tak už nám na ni zbudou jen ty fotky na fotkový obraz. Ještě je mám ve foťáku. Zítra je dám udělat a pak je sestavím do vzpomínkového obrazu. Abychom ji měli před očima.

Každý rok jiné obrazy koncem dalšího roku zruším, abych znovu udělala nové s fotkami z tohoto roku. S tímto obrazem to bude jiné. Ten nám už zůstane na stálou památku. Dostane čestné místo a tam zůstane. Vzpomínkové tablo na naši společnici Kitty...

Zruším adresu "kittyskitty". Už zůstala jen lidská Kitty, jen jedna Kitty. Druhá už není a tak ta bývalá adresa nemá právo na život. Škoda.

Kitty bez Kitty
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU