Seď a piš!

1. října 2010 v 12:20 | Kitty |  Život mého blogu
Devátý. Tento je devátý. Dnes devátý. A vlaju dál, jsem jeden nápad na článek. Už kolikáté kafe stojí přede mnou, toto teď už musí vystydnout až do odpoledne. A kolem mne chodí a mně podstrojuje a nabízí moje láska, můj nejpozornější a nejochotnější a nejchápavější... Je první říjen.

Uvědomuju si, ale jen podvědomě, co se děje. Mám psavou! Jak má některá ženská svoje dny a muži v reklamě své dny, tak tento den je psavý! Teď si uvědomuju, že jsem ani ráno nesnídala, teď jsem zhltla předepsané dietní desetidekové jablko, za dvě hodiny snad zhltnu (ne, nezhltnu, znám zásady jídla při odtučňování) svoje včerejší Kuře mlsné komtesy a deset deka brambor s desetidekovou kapií. Musím se přinutit svačit 150 g mléka se stogramovým toustem a pak něco na večeři. To musím, to chci a to bude! A jinak dnes MÁM PSAVOU!

Můj nejlepší mužský mě nabádá, abych jen psala. Že na to všichni čekají. Nemám se ohlížet na jídlo, na počasí, na čekající a neudělanou práci. Na nesesbírané bylinky, ačkoli už nejsou dva dny otrhané. Jenže včera pršelo a předevčírem taky. No, nemůžu sedět hodiny, přeseděla bych si nápadník a už by ze mě dnes nic nevypadlo. A to prý by byla škoda. Za chvíli tedy vyrazím na farmu. Už teď mám divný pocit, že nedělám. My staříci podvědomě musíme pořád něco dělat, a to nejlíp práci. Zábavu a ulítávání, jakou je pro mě teď tohle psaní, cítíme jako něco neslušného. Možná. Já ale na to dnes drze nehledím. Nemůžu. Dnes je to jako droga! Jak se to píše, uchvátí tě to a nepustí. Můžeš si dělat ostudu, sedět u počítače jako pecka a čumět do obrazovky. Na prsty mi čumět netřeba, píšu někdy i rychleji než myslím. Trochu se podezírám, že je to někdy z článku zřejmé. Jenže - když nemám nápad nebo se mi nevede, končím. Uložím, mám-li co napsané, a vrátím se nebo to smažu. Dnes jsem ráno dostala extra nápad s názvem "Má ho!", zapsala jsem si ta dvě slova a teď na ně zírám. Ani ťuk. Nenapadá mě, co tak skvělého jsem tím mínila. Je to škoda, určitě to bylo TOP. Jenže co s tím? Vymazat i nadpis v Rozepsaných! Tady by se mi hodil administrátor, aby napověděl. To by byl článek na Nobelovu cenu. Jenže... nic. Černá díra.

Takže nic ještě nemažu. Tento uložím a uveřejním. Když mi napadne, o čem to bylo, dodám celý článek s tím že to dopíšu. Jinak je mi líto. Zatím teda na shledanou.

Neprozíravá Kitty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU