Živé kyvadlo

6. října 2010 v 20:11 | Kitty |  Živočíškové a mazlíci
Zdravím svého čtenáře. Teď možná navazuju na dřívější články o životě na naší farmě. Kyvadlo bylo živé, teď je neživé a život k jeho pořádné funkci musím dodat já. Vysvětlím...

V dřívějším článku jsem psala o našich domácích dravcích a o tom to je. Dnes jsem ráno zakopla přede dveřmi o myšku. Dopadla tam po uvolnění z pastičky a byla nastražená na mě. No a co se děje, když najdu myšku? Chytím ji za ocásek a už pádím k dravcům, takto k našim slepicím. A tam potichu zavolám, zaplácám si po noze a rozkývám ruku s myškou, takto vítaným krmivem. Přihrnou se naše slepice, mírně okouní a pak se některá ke kývající se kořísti rozběhne, uloví ji a buď ji hned na místě porcuje, nebo s ní odběhne a porcuje ji v odlehlém místě. Mlátí s ní o zem tak dlouho, až je dost vláčná, a pak ji slupne, třeba i na druhý pokus.

Pro tento proces ani na myši, přiživující se u nás, nenadávám. Je to vlastně logické. Myšky najdou výživnou stravu v našich zásobách zrna, šrotečku nebo jiných a živí se tak dlouho, dokud na ně můj nejpozornější nepřijde. Pak natahuje pastičky a ukládá je strategicky, podle jeho názoru. Musí být na dosah hlodavce, ale zase nesmí pastička ohrozit slepice, naši psici ani nás. Nastražuje na ni tak dlouho, dokud se nechytí. Že je to někdy opakovaně, je nasnadě. Jsou myší profesoři a profesorky, které sezobnou nabídnuté pochutinky víckrát. Jenže všeho do času. Čím je hlodavec chytřejší a dovednější, čím déle odolává a živí se, tím je pak vítanější jako kořist. Protože pak ho dostanou do práce naši dravci a je to. Výživné sousto neskončí na kompostu nebo v křečích po požití jedu, ale skončí ekologicky, jako většina odpadu na naší farmě.

No, už víte všechno. Je to ze života a mě pořád baví, co všechno se u nás děje.

Kitty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU