Čas rány léčí - funguje to

11. listopadu 2010 v 9:26 | Kitty |  Úvahy a zkušenosti
Je to tak. Mají pravdu moudří lidé, kteří stvořili heslo Čas rány léčí. Jakoby mě to uklidňuje a stejně tak si připadám, že jsem možná nevděčná...

Včera jsem si přivezla poslední fotky z Kittynčina života. Dívala jsem se na ně a najednou mě napadlo, jak je možné, že už nad nimi nesedím v slzách. Protože doba od jejího odchodu mě stála těch slz potůčky, a to nemyslím obrazně. Komu odešel starý psí kamarád, ten ví, o čem mluvím. Velkých bolestí jsme ji uchránili, ale chybí nám. Dnes konstatuji pouhý, ale fakt. Už to nebolí. Aspoň ne celé dny.

Ještě stále ráno vyběhnu, slovy pozdravím a rukou pohladím místečko pod pivoňkou, kde jsme jí ustlali. Pohledy ji připomenou v typických situacích i ve dne. Večer se rozloučíme stejným rituálem v zahradě. Včera, když jsem seděla na jejími fotkami, už to ale nebolelo. Teď nad článkem mě ještě drtí lítost, ale taky vím, že i to přejde. Není to nespravedlivé, aspoň myslím. Zůstává vědomí vděčnosti za dlouhou společnou radost ze života s naší fenkou Kitty. Do tohoto stavu nás přivede psychika a je to dobře. Proč litovat něčeho krásného? Konec zrovna krásný nebyl, ale za to nemůžeme nikdo a teď JE LÍP. Líp všem...

Do rodin se rozletěly naskenované poslední fotky. Ne proto, aby nad nimi někdo naříkal. Posílám je k památce. Ještě upomenou ty, kdo ji v posledním půlroce znali. A ti, kdo ji přímo neznali, uvidí naši kamarádku, o které už kolik dní bolestně píšu. Teď vlastně taky ještě bolestně, ale to se dá pochopit.

Když přijdete třeba jen o kousíček malíčku, bolí to celé tělo. My jsme přišli o část našeho rodinného těla. Malíček se zahojí, zbude jizva. I nám zbude travnatá jizva v naší zahradě pod pivoňkou. A časem i ta jizva zabolí, jen když se jí necitelně dotknete. Ta i ta. Ale bolest bude vyléčená, aspoň doufám. Musíme žít dál, i když jinak. Učit se dál žít s postižením. Tělesným i duševním. Nevím, které bolí víc. Jen doufám, že přebolí a zůstane jen vzpomínka na těžkou dobu. Tak i tak.

Doufá a věří Kitty 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU