Loupání ponožek

14. listopadu 2010 v 20:16 | Kitty |  Vykutálenosti
Dnes je neděle večer, sedám k psaní na blogu a vidím stranou známý obrázek. Ponožky na nožky mého čistotného druhého já. Koukám, neuklidil je a to se mi zrovna hodí. Protože při uchopení do ruky se její části zaleskly...

Obracím se na jejich nositele s dotazem, jestli je má ještě čistý. S tím, že když je má víckrát, tak je má taky někdy hodit do prádla. Sedí u televize zády ke mě, soustředěně hledí na zprávy a od něho se mi nese zažbrblání:

"Jo! Už se loupou!"

No to mě dostalo. Okem hodím stranou na keramickou plaketku, které miluju. Od někoho jsme ji dostali a je tam psáno o pokutě (manželovi) - mimo jiné za nepravidelnou výměnu slipů a ponožek. Na těchhle se sice špína přímo neloupala, ovšem byly už třikrát nošené a nakonec, měl si je uklidit. Mají svoje místo a až do příští neděle by tam určitě přežily.

Můj smích ho zaujal, ale když slyšel moje slova ve smíchu o uklizení ponožek, tak jen tak hodil zase svůj poznatek:

"Ty si ukliď zase ty svoje papíry. Je to všude a už to ani nepude sloupat se stolů, co jich je! O loupání mi nic nepovídej!

Jejda, má pravdu! Zase se mi zde všude šíří bílé jazyky vytištěných mouder, dokonce přímo u jeho oblýskaných ponožek. A tak stydlivě kloním hlavičku a přičinlivě uznávám:

"Jo, máš pravdu. Příští týden se do toho dám, musím to zase roztřídit...!"

Tak už vím, čím ráno začnu. Musím začít hned ráno po snídani třídit a ne psát takové ptákoviny. Sypu si popel na hlavu. Vždyť co jsou ponožky, drobně obnošené stranou všetečných pohledů, proti lavinám papírů všude po stolech - mém psacím (musí být pořád na dosah, abych věděla...) a teď už i na jídelním (nachystané na třídění, chtěla jsem s tím sama začít).

Jo, to zas bude! Sice je navrším do kopiček a pak nastrkám do mnoha průhledných map do šanonů, ale co když budu honem něco potřebovat? Neměla bych spíš uklízet svoje moudra do složek v PC? To bych mohla najít hned. Jak si ale pamatovat, kde to mám? A pro sebe si myslím, že přece jen některé bych zde mohla...

A to je přesně to. Pár jich dostane milost. Pak dojdou časopisy, dříve pečlivě a včas čtené a jak teď na ně není čas, rozmnoží vrstvy... Od nedávné doby píšu na blog a chci se vyhnout ztrátě cenných článků, tak je preventivně tisknu. Ještě je nemám všechny vytištěné, ale přece jen je jich už pár. A tím tvoří jednu z vrstev, přece je zařadím!

Od zítra budu zařazovat. Nových článků bude míň, bude čisto na stole, všude se dá utřít prach atd. atd. I kdybych náhodou dostala psavý záchvat, odolám!

Možná...!?

Kitty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU