Nejnerozvažovávanější...

12. listopadu 2010 v 6:39 | Kitty |  Život mého blogu
Chtěla bych teď podotknout něco k obsahu a třeba i formě mých článků na blogu. Tedy něco o tom, jak se rodí a co je pak jejich obsahem...

To, jestli na konci každého článku lusknete prsty příjemným překvapením nebo nad ním mávnete rukou, většinou nezačíná prvními písmeny nadpisu. Forma a mnohdy ani obsah nejsou vždycky vyjádřením někdy šílených slov v nadpisu. Nadpis je jen znamením o okamžitém nápadu na téma článku. A konečný obsah včetně jeho vyznění? Je procesem...

Vezměme si za příklad článek "Vařím - nevařím". Mínila jsem tím, že sedím v psavém záchvatu u písíčka a píšu články na blog, i když se mi dole v kuchyni vaří dýně na zelí a současně drobné brambory pro slepičky. To bylo zrovna v okamžiku, kdy jsem uložila nadpis. O pár chvil později už se rodil článek. Těch pár chvil stačilo k tomu, že to vaření, avizované v nadpisu, se objeví až na konci článku jakoby přilepené. Nakonec nebylo vyjádřením procesu průběhu psaní článku. Ano, tak tomu bývá skoro většinou.

Když se už od počátku snažím otrocky jet v duchu nadpisu, tak bývá obsah tak nějak křečovitý. Tedy může být! A tam, kde je nesoulad formy nadpisu a konečného obsahu, bývá to konečné lusknutí. Taky ale nemusí být, to už taky znáte. "Konec dobrý - všechno dobrý!" - ani na to se nemůžu spolehnout. Jako v minulém článku o mobilu. Skoro bych teď mohla těžit z citátu "Všechno je jinak!"

Promiňte mi tu slovní ekvilibristiku. Tak mi to napadlo a omlouvám se. Nechci být za nejchytřejší, to nejsem ani náhodou. To už taky znáte. I když nejsem blbka, ta perlící chytrostí nejsem mnohdy taky ani náhodou. Žiju - a píšu! Už poslední rčení - slibuju: můj milý ode mě často slyší:

"Jsem sice stará, ale ne blbá!"

Proto dnes vytvořím ještě jeden nadpis (už tam vlastně je v "Rozepsaných") s názvem "Anotace (obsah) mých článků od 8. listopadu 2010". Pod tímto nadpisem bude otrocky uvedený obsah článku k jeho nadpisu. Jinak by nemělo smysl psát o anotacích článků v mém blogu. A ty míním stále doplňovat o obsah všech článků do konce tohoto roku. I když je napsaný 12. listopadu 2010! Tak to míním a tak to bude. Můžete se vracet k tomuto druhému článku, abyste věděli o čem to je...

Jen poznámka pro neznalé. Jako autorka tohoto blogu mám k ruce více pomůcek. Můžu:

- jen uložit nadpis nápadu do názvu článku, ten název uložit a dál hned nepokračovat. To je ta možnost dát ho do "Rozepsaných". Až dozraje čas, můžu kliknout na "rozepsané" s začít s psaním vlastního článku. Dále můžu:

- opravit třeba už uložené znění textu článku, když chci něco upravit, zpřesnit atd., a znovu to uložit a znovu uveřejnit a to i opakovaně! jako autorka ještě můžu:

- různě měnit všechno, jak se mi jeví článek třeba i po čase. Takže dnešní článek už nemusí být nutně stejný třeba i za rok, když mu to prospěje nebo je k němu někdy žádoucí přidat vysvětlující komentář, aby zpřesnil text. A hlavně:

- ukládat a ukládat. Ono se to po nějakých vteřinách či minutách ukládá samo a dokonce i v procesu ukládání můžete pokračovat psát, ale když se právě podaří něco vtipného nebo důležitého, klikněte na "Uložit a psát dál", vyplatí se to zlatě. Můžete ještě taky:

- pro zpestření měnit tučnost písma, určit si uspořádání stránky a taky hledat a používat smajlíky, které z mých článků taky znáte. I u nich je důležité, který a kdy vyberete... atd. atd.

Těch možností je řada a někdy problesknou psaným obsahem článku. To jen abyste věděli. Z toho taky vyplývá, že kdybyste někdo měli nutkání psát o čemkoli na blog, můžete si založit ten svůj i vy sami. Rady vás povedou a je tam i obslužná nápověda. Tak se samostatný experimentátor na poli vlastního blogu může dočkat i těžkostí, protože zkrátka všemu na první pokus neporozumí. Ani potom není třeba zoufat. Blogový autor-elév se zákonitě obrací na administrátora blogu a náhle jako šlehnutím kouzelného proutku je potíž odstraněná! Administrátor poradí, poslouží! Dokonce je to tak zařízeno, že i když svou nešikovností třeba smáznete článek, je tam a můžete ho najít a vrátit do života sami, jedním kliknutím a bez žádosti o pomoc. Vše na blogu normálně funguje, je tu aparát sledování žebříčků, návštěvnosti, překládá vám i možnost vyhledat si cizí články... Prostě chce to začít, abych měla další možnosti si počíst i o jiných, jak s něčím zápasí a vyhrávají (případně se jim taky někdy nedaří!?)

Teď názorně vidíte, jak to prakticky funguje u mě. Začnu o voze a skončím o koze. Jako dnes. Ale někdy to může být i poučné, ne? Když už ne k popukání. Ono pořád něco konit není nic moc. Zase ale - když se daří! Každý nemůžeme být na prknech, která znamenají svět. Ale na svém blogu MůŽEME! (No neumím napsat velké "ů", a co má být! Nikdo není dokonalý!)

Kitty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Buffy Fan Buffy Fan | Web | 12. listopadu 2010 v 6:42 | Reagovat

:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU