Peciválky ANO!!!

11. listopadu 2010 v 10:41 | Kitty |  Zdravíčko a papu
Byla bych moc ráda, kdyby mě lidi měli rádi tak, jak mám já ráda peciválky s mákem. To je moje oblíbené jídlo, víme? Jsou sice lidi, kteří se prsí tím, že zrovna peciválky nemusí. Jejich věc. Pokud prý peciválky jedlíky v našem družstvu zastihly nepřipravené, tak byli v poledne naštosovaní v obchodě a nakupovali salámy, párky, anglické slaniny a podobné blafy sice dobré, ale nezdravé. Když na ně byli připravení, tak si chlapi nosili svačiny se špekem atd. atd. Já se vyznávám, že peciválky přímo miluju a ony mi to odplácejí. Jak? Tak čtěte...

Využíváme možnosti odebírat prostřednictvím našeho ZD oběd. Už jsem psala dokonce i o tom, jaká jídla mám na seznamu oblíbených a jaká nemusím. Peciválkám ovšem vznáším chválu zvlášť a věnuju jim tento článek.

Včera jsme měli rušný den. Po ohlášení návštěvy synovce z Moravy jsme spěchali domů. Přivážel nám totiž potřebnou věc, kterou jsme tam omylem zapomněli. Bylo už po poledni a tím pádem jasné, že mlaďoch bude vyhládlý. Ty hospodské blafy... A u nás ho čekaly peciválky! Žádný "obrok pro hřebce" podle mínění místních chlapů. Jenže kdo ví, ten ví své a čekala jsem, že ho s nimi pohostím. Často se ale trefí do "krupicové s vejcem", jako zrovna posledně. Tu nemusím já vůbec a návštěvu bych raději nechala hladovou...

Čekaly nás jich dvě porce. Já obvykle drobně ujídám svému bytnému ze společného oběda, dnes ale byla frankfurtská polívka a peciválky, ani jedno bych neměla při své dietě! Aby při apetitu mého nejmlsnějšího něco zbylo na mlaďocha a dostalo se dost i na toho mého, zdržela jsem se i ochutnání. Takže jsem pak zvědavě přihlížela, jak přijme nabízený dovezený skvost. A popravdě jsem se potěšila. Své určitě udělal hlad, to bylo jasné. Když to pominu, tak jsem viděla, že lupe oběd jako to nejchutnější jídlo. Velká pochvala kuchařkám našich jídel! To říkám pořád a pro "cibulačku" a "peciválky" zůstaneme rádi při stávající vývařovně.

Já jsem si zase naložila na dezertní talířek dvě půlky červené kapie, k nim jeden plátek toustového chleba, půlku uzeného tofu, stroužek česneku a krájela si vydatný tento oběd podle mé milé diety. Oni dva se zabořili do svého oběda. Bylo mi dobře u srdce. Všem se dostalo chutné krmě podle zásluh. Všichni měli dost a dobrého. Kdo neznáte peciválky, můžete litovat. Navečer nás dva opět čekaly peciválky z druhé porce. To už jsem ani já neodolala. Čtyři kousky - snad nebude tak zle. Stejně mě ta digitální váha každý den chválí, tak co?

Velice ráda jsem zapomněla, že dnes (ty orgie s peciválkami byly včera) nás čeká nezdravý, ale dobrý řízek a v pátek nám ženičky z kuchyně pošlou dokonce svíčkovou. Já z toho sice neokusím, to ale neznamená, že se to nedá jíst. Jsou to taky vrcholy, jenže přece jen menší. Peciválky přece jen nejsou a neměly by být pořád. Aby nezevšedněly. Co vy na to?

Kitty


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU