Bezkonkurenční ROBIN

5. prosince 2010 v 18:28 | Kitty |  Živočíškové a mazlíci
Výborné téma, ráda se zapojuju a ráda bych doporučila jednu milou knížku na téma psích miláčků. Pohledejte a počtěte si. Kdo víte, že mi chybí naše kníračka Kittynka a její místo je zoufale prázdné, ten se nepodiví. Ale půjčte si knížku, pobavíte se...

Obstarejte si knížku Zdeny Frýbové, kde na titulní stránce se na vás bude usmívat skotský ovčák (smeták) se slavným jménem Robin. Knížka celá je o něm jako jedinci, je ale zakladatelem celé dynastie jeho synů a potomků i dalších jedinců tohoto svérázného psího plemene.

Nebudu vypisovat, o čem je. Majitelka k němu přišla náhodou, snad darem, už přímo nevím. Ale jak s ním žila a válčila, to je nádhera. Můj bratr trpěl nějakým žaludečním katarem, třásl se horečkou a křečemi, hýčkali jsme tohoto adolescenta, aby se neznepokojoval. Jenže jsem ho chtěla potěšit a tak jsem mu přistrčila Robina, který mě zrovna dobře bavil až tak, že jsem ho pod peřinou splivla přes noc. Po nějaké době jsem tohoto nemilovníka knížek uviděla, jak se zase nezvladatelně svíjí na svém marodním loži. Další pohled mi ale prozradil, o co jde. Nešlo o záchvat bolestivých křečí, jen jsem viděla obraz, podobný jako jsem proživala já, když jsem nad knížkou trávila noc. Bolesti se nekonaly, spolehlivě zabral příběh Robina.

Ještě můžu prozradit, že paní spisovatelka napsala další knížky o jeho potomcích, kteří byli stejní vykukové a piškuntálci jako on. Koukněte se do bibliografie Zdeny Frýbové, podle anotace k jejím knížkám si je vyhledejte a nechte se bavit. Neolitujete. Vlastně ona píše tak šťavnatě i o dalších příhodách, třeba i o cestování autem. Ale to už jsou další knížky, zde jsem mohla doporučit jednu.

Zdenu Frýbovou třeba znáte z jiných knížek, obsah a názory v jejích dalších knížkách se vám nemusí zrovna zamlouvat. Ovšem v psaní o jejích zvířatech nemá moc konkurentů. Škoda, že už na nás kouká shora. Přála bych jí, kdyby to bylo možné, aby i tam žila se svými "smetáky", které tak šťavnatě představila svým čtenářům. A vás, kdo hledáte pěknou knížku v tomto "Tématu týdne", zvu k přečtení.

Nakonec, kdo se účastníte anket na téma Kniha století a podobných, tak jste mohli zaznamenat zrovna Robina na některém z prvních míst. To mluví samo za sebe.

Jako milovnice dobrých knížek a dobrých blogů vás zdraví Kitty - diviznacka.


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 sehrezada sehrezada | Web | 5. prosince 2010 v 18:33 | Reagovat

Až já ji najdu,... tak ji celou přečtu! Díky za tip. :-)

2 diviznacka diviznacka | E-mail | 5. prosince 2010 v 18:42 | Reagovat

Díky za koment. Potěšil, ovšem jsem si jistá, že přečtení Robina potěší mnohem víc a doufám, že budeš mít důvod doporučit ji dál.
Jestli chceš, můžu doporučit i další klenoty, kterých si vážím moc. :-) Upozornění: pozor na otřesy břicha! :-P

3 pes-bruno pes-bruno | Web | 5. prosince 2010 v 18:48 | Reagovat

Ano, knížku Robin znám, je to fajn čtení. Četl jsem i dvojku, ale jednička je trošku lepší.

4 Otavínka Otavínka | Web | 14. prosince 2010 v 14:54 | Reagovat

Tak tuto půvabnou knížku jsem loni sháněla pod stromeček naší nevěstě.  Protože to bylo už rozebrané, tak jsem objížděla antikvariáty a nakonec jsem sehnala první i druhou knihu, která mezitím vyšla. Je to báječné čtení a určitě každého pejskaře i nepejskaře naladí do růžova. Vřele doporučuji ! :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU