Jak je všechno relativní!

25. prosince 2010 v 10:10 | kitty |  Úvahy a zkušenosti
Dnes jsem objevila, že se mi urodil nějaký čtenář nebo čtenářka a přečetla si můj článek Fukéř. A to jsem si uvědomila, jak je všechno relativní, jak zákonitě (a obávaně) uklidnění střídá vichřice a pohodu zase tragická náhoda...

Je období rozjímání a zrovna ten Fukéř mi znovu při čtení toho jednoho článku naladil mysl do úvahy a uvažování. Tehdy při psaní Fukéře jsem si libovala, jak se mi život zase o něco zklidnil. No a za pár dní nato zase ta vichřice v životě našich rodin mě na to upamatovala. Člověk si má vážit zklidnění a míru v duši i v životě. Vždyť nikdo nevíme, jak dlouho potrvá pohoda.

A tak dnes, vědomá si relativnosti všeho v našem životě, připomínám smířenost s osudem a vědomí, že pokud nás trápí maličkosti všedního i svátečního života, máme si jich užívat i v těch krátkých etapách. Užívat naplno a všichni. Vždyť vždycky je tu možnost, že nám později nenadále bude něco užirat naší spokojenosti, dobré nálady a třeba i života. I nenávratné ztráty existují, je třeba je přesto odžít a smířit se s jejich konečností.

Dnešní úvaha je docela smutná a neveselá. Někde někdo už není a zase věřící oslavili, že se jim někdo narodil. Tak to vezměme za těšlivý fakt a v období mezi svátky vánočními a přelomem starého a nového roku si dopřejme naděje na lepší příští. V životě i ve společnosti. Nejen té velké, státní, oficiální, ale naděje i pro tu společnost nejbližší, nás samých i našich žívotních druhů a družek. Ať jsou svátky s námi jejich svátky nejmilejšími! Ještě poslední skromné a úpěnlivé přání - ať už nás neubývá v našich rodinách!

Všem příjemné, radostné a plné svátky vánoční a pak i veselého Silvestra přeje

Kitty 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jezura jezura | Web | 26. prosince 2010 v 16:41 | Reagovat

Ano, je to tak. Také uznávám pana Einsteina.

2 otavinka otavinka | Web | 27. prosince 2010 v 11:33 | Reagovat

Milá Kitty, všechno je někdy jinak. Taky jsem si říkala, jak letošní svátky oslavíme v pohodě a při televizi. Ale nějak se to pokazilo. Nezvaní hosté zkazili Vánoce úplně. Jakoby se proti nám spikly všechny tajemné síly. První svátek jsme oba proleželi. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU