Jsem antinumero?

29. prosince 2010 v 16:02 | Kitty |  Vykutálenosti
Od ledna 2011 se má zvýšit výše starobních důchodů. Mě to až tak nezajímá, ale jsou takoví, které to zajímá, protože se jich to týká. Dnes jsem dostala od mého maskulina za úkol najít tabulku důchodů, tak jak se budou měnit od ledna 2011. Doteď nad tím sedím - ach jo!

Zásady jsem zjistila hned zpočátku hledání na internetu. Zvýšení základu o 60 kaček a výměry o 3,9 procenta. Jak jednoduché! Snad pro všechny, ne však pro mě! Od okamžiku, kdy na mou hlavu dopadl onen požadavek, jsem se orosila, ztratila náladu a intelekt...

Ono to v podstatě chtělo najít nějakou tabulku, která změny vyčísluje a pak bych s tím přišla jako normální genius. U mě je to vždycky složité, co se týká čísel. V ten moment se v mé hlavě zablokuje logické myšlení tím, že mi dojde - POZOR, ČÍSLA! Tím pádem nenajdu ani tu nejjednodušší potřebnou tabulku, i kdybych ji měla nakreslenou u klávesnice. Logicky, to vím!

Tak jsem se dala do hledání.

"ČSSZ" - všechno o důchodech, to je výpočet důchodů novým důchodcům, změny od 1. 1. 2011 = všechno vím,

"starobní důchody" - zase znovu všechno, co se oné změny týká, tabulka ovšem nikde,

"důchody-kalkulačka" - opět výpočet změn od 1. 1. 2011, navíc přehled kalkulaček (bmi, kalkukátory, kalkulačka on-line, mzdová kalkulačka, kalorická...), zase nic!

Sedím, hledám, špekuluju, tápám , kombinuju a nervózním . Logicky, mozek se třese v posledním tažení, jak že to dopadne. Moje lepší Já odešlo ke kotli, safra, to by v tom byl čert abych to jednou nezvládla! V časovém stresu jedu pořád ve stejném duchu a se stejným výsledkem. Točím se v kole odkazů, nadějných nadpisů a pořád stejný výsledek - když už se urodí tabulka, tak "e-kalkulačka", kalkulátory, důchody starobní... nic, co by dávalo útěšný výsledek, který můžu prezentovat. Sahám tedy k osvědčené praktice - vytáhnu kalkulačku moji, nastartuju a počítám. SUMA x 1,039 + 60. Hurá, konečně nějaká konkrétna. Vyšlo mi to pěkně - ještě kontrola na prvotních informacích a logicky - šklebí se na mě nereálné hausnumero! Kdybych to přidala k nynějšímu důchodu, to by se měl! Chce to asi početně myslet. Jenže kde brát a netratit? U mě v moři čísel není fakt co brát. Zase budu za blbce, jak jinak?

Nemám poradce na telefonu, tak sedám, na kus papíru píšu vzorec, zvýšení jedno a druhé, vynásobit, rovná se a mám to! Přece jen jsem na to přišla, na co bych měla ty školy, ne?

A tak čekám, jak to dopadne. Ono mi to může stokrát vyjít, určitě to tak bude, ne? No, dyť je to logické, přece... Víc to být nemůže, přece, ne? To bude ono - kdyby už přišel! Nebo zapomenu, jak jsem k tomu přišla...

Je to možný? Na co je mi celý internet, když mi neodpoví na jednoduchou otázku, kterou jsem dostala - o kolik se mu zvýší od ledna 2011 důchod! Nakonec mi musela posloužit moje stará kalkulačka. Ale - dala jsem to dohromady dobře? Co když... A stejně nemám tu tabulku, tak zase budu za b..ulíka! Ach jo! 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jezura jezura | E-mail | Web | 29. prosince 2010 v 17:07 | Reagovat

No tak si tak nenadávej, nemohou všichni umět všechno, to by pak byl svět nezajímavý a jednotvárný. Přitom je to tak jednoduché! Od celého důchodu si odečtu základní výměru, která je nyní 2170 Kč, ke zbytku přidám 3,9 % a pak přičtu základ + 60 a je to! Já vím, mně se to kecá, když mám ekonomické vzdělání, už raději mlčím!

2 Otavínka Otavínka | Web | 29. prosince 2010 v 17:53 | Reagovat

Teda děvčata já žasnu. Matematika a čísla jsou mi na hony vzdálena. Přišel mi papír, jak to bude, ale že bych si dokázala zkontrolovat, zda je to O.K. tak to ne. Můj muž je šťastný, že má o 60 Kč víc jak já, ač tomu bylo v reálném čase jinak, ale dělá mu to tak dobře na duchu, že to nekomentuju. :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU