Kašlu správně?

21. prosince 2010 v 16:13 | Kitty |  Zdravíčko a papu
Je to už místní a dobový folklór této zimy 2010/2011. Daleko široko se dá hádat, že tam bydlí lidi, protože se ze všech možných i nemožných prostor v okolí ozývá kašlání a chrchlání. Postihla nás velká epidemie průduškového kataru. Chytáme to jeden od druhého a opakovaně, pořád dokola. Aby toho nebylo málo, tak přitom můžete ještě chytit střevní chřipku, a to je potom bájo! Naštěstí jsem si to z masáže nedonesla, to by ještě scházelo...

Včera těsně před usnutím - ano, včera jsem usnula v dobrém času - jsem se mínila strhat. Už jsem si dala první kapky bromhexinu, není nic moc, ale je možné ho koupit bez předpisu. Předpis jsem neměla. Asi zabral, kašlala jsem první ligu a nic moc. Docela vyčerpaná jsem začala přemýšlet o kašlání. Už nás to oba trápí aspoň tří týdny. Chvíli je hůř, chvíli líp...

Dokonce mě napadlo, jestli příčina není u mě v posteli. Když jsme netopili, tak jsem spala pod peřinou, teď jsem zase vybalila vyčistěné rouno. Před usnutím se do té vlněné záplavy pěkně ze všech stran zabalím, přetáhnu si to i přes hlavu. Co když mě ke kašli dráždí rouno? Vím, že některé zvíře má zvyk lízat si srst a někdy se stane, že se mu do žaludku dostane chuchvalec chlupů, který se musí odoperovat, jinak se ven nedostane a dělá těžkosti. Napadlo mě, co když jsem někdy vdechla pár chloupků do průdušek a ty mě dráždí? Ale zase - jak by to ode mě chytal Pepíno? To asi nebude možné.

A ještě postřeh kolem kašlání. Jednou jsem byla v lékárně a byla jsem svědkem výslechu. Pán přišel s receptem pro babičku. Paní v bílém to studovala, a ještě než přinesla žádané produkty, začala se ptát. Prý - pan doktor napsal kapky i na tlumení i na kašlání. Chtěla vědět, jestli je větší dráždění ke kašli nebo vykašlávání. A teď začal kolotoč informací, protože pán zkrátka měl dlouhé vedení. Prý, že má dát pozor - napřed dát kapky na kašlání a pak teprve na zklidnění, musí se to oddělit. Logické, ne? Ono to tak je, to vím, ale pán se ptal jako Hlustvisihák, pořád dokola. A la "V sobotu večer a v neděli ráno"! Nemohl to pochopit.

"No jo, ale co když babička prvně potřebuje zklidnit, protože až zvrací, ale nevykašlává? Aby vykašlávala? "

Morbidní téma, co? Teď kolem zní nejen kašel, občas slyším i neslyšnou mluvu doprovázenou strašlivým dávivým kašlem. To je ZIMA. I proto ji nemám ráda. Ráda si zpívám a ukažte mi někoho, kdo mě slyšel si zazpívat na dvoře v posledním měsíci! Kokrhám jako kohout, hlas mi přeskakuje jako bych jódlovala. Divnej čas!

Kitty

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jezura jezura | E-mail | Web | 22. prosince 2010 v 12:53 | Reagovat

Tak pokud bys v takovém stavu, jak popisuješ ještě dokázala zpívat, nebo měla aspoň na zpěv náladu, tak to určitě nebude zase tak zlé! Mně na kašel pomohly tablety ACC LONG! Ale Ty si jistě poradíš!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU