Kde najít ten správný krystalový?

14. prosince 2010 v 9:51 | Kitty |  Jak žijeme na farmě
Mám výbornou sousedku Martu a ta je taky výborná cukrářka. Teď na vánoce musí upéct dvacetjedno kilo krásného vánočního cukroví. A tak peče a peče. Já jí loupám ořechy, buráky, mandle, zakrajuju pěkné poloviny na ozdobení a tak různě. Občas odvádím práci a zajdu přitom na kafíčko...

Mimo toho, že mě posiluje v mé smutné situaci, taky občas něco potřebuje. Všechna vajíčka našich slepiček jsou pro ni a ještě pár dalších věcí. No dobré sousedky, i kdyby nic nepotřebovaly, tak občas zajdou pro něco... a pokrafají, co je nového a tak... to tady funguje. Včera taky.

Ozvalo se klepání na okno. Kouknu - Marta. Otevřu dokořán a slyším:

"Maru, potřebuju krystal. Mám takovou tu krupicu, ale to je jemný, já potřebuju hrubej krystal, jinak to (něco) neudělám, nepodaří se to! Nemáš?"

Nejsem cukrářka, tak nevím, co to chtěla dělat, že bez hrubýho krystalu to byla katastrofa. Donesla jsem "krystal" z komory, dva pytlíky otevřela, ale nic, bylo to "jemný". Stály jsme tam jak dvě vdovy, koukaly do pytlíků a málem si zoufaly. Ona naříkala, že nemá "hrubý", já zase naříkala nad dvěma otevřenými pytlíky. Cukr nepoužívám, to byly ještě starší zásoby, kdy já to spotřebuju?

Nakonec si zase okamžitě poradila - jak jinak, praktická zkušená ženská, co si musí poradit sama hodně často. A tak z ní vypadlo:

"Víš co? Zajdu se zeptat k Jožkově Mařence. Ta by mohla mít...!

a už je zase v tahu. Ohnivá čára, to něco, na co potřebovala "hrubej krystal" už súrilo. A tak jsem zase zůstala sama. Trošku mě vyrušila ze strategického uvažování, co prvně začít uklízet - kuchyň nebo kotelnu? Nechtělo se mi do ničeho, ale nakonec jsem se rozhodla pro kotelnu. Její stěny a zařízení, neřkuli okna, utrpěla několikerým začuděním kotle. Tak bude jen dobře, když se to projasní, očistí, bude lepší nálada.

A jak to dopadlo? Typicky. Včera už na to nedošlo a dnes píšu. Jen záměr zůstal pevný. Bude potřeba umýt okno a šest tabulek ve dveřích kotelny, aby se zlepšila nálada, když tam bude moct víc sluníčka...

Kitty
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Otavínka Otavínka | Web | 14. prosince 2010 v 14:17 | Reagovat

Ach jo, ta dobrá předsevzetí. Taky jich několik mám, asle skutek utek. ;-)

2 jezura jezura | E-mail | Web | 15. prosince 2010 v 16:57 | Reagovat

Tak úklid už mám díkybohu vyřešený. Já musím začínat dřív, protože mi to trvá, musím kvůli bolestem často odpočívat, ale nestěžuji si.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU