Pásmo smrticího nepořádku...

31. prosince 2010 v 18:07 | Kitty |  Vykutálenosti
Ještě jeden krátký postřeh. Chystala jsem se na silvestrovskou vycházku, odhlásila se Pepínovi, obouvám se do turistických bot a najednou - co nevidím?

Se smetákem v ruce zametal verandu. Smeták lítal za rotopedem, za stolem, pod stolem, kolem závěsu a nakonec pod stolkem nad schody ulovil taková dvě smetíčka. Pak se můj nejpořádnější "cidič" ohnul, zvedl rohožku u obyvákových dveří. Každé ohnutí ho stojí hodně odhodlání, protože zkrátka je zima a v tomto období ho bolí záda. Zákonitě - každou zimu to tak je! Teď tedy nasadil svoje morální síly a před mýma očima se jal vymetat smetí, co se tam nadrbalo.

Jedna věc je jasná - ve venkovském domě se čistoskvoucí podlaha udržet nedá. Pořád přecházíme zvenku, odkud se přezujeme, dovnitř a tam je vlastně taková zóna podmíněné čistoty. U schodů, přede dveřmi do obýváku, máme keramickou destičku s nápisem "Pozor, přicházíte do pásma smrticího nepořádku!" No a teď zrovna likvidoval onen "smrtící nepořádek"...

Beru to. Já jdu na procházku pro zdraví a on zase uklízí verandu. Možná za ten výborný oběd. Na můj dotaz, proč to dělá zrovna na Silvestra, mi logicky odpovídá:

"Protože už ten prach zvedal rohožku"!

Jo tak to jo! Má to logiku. A proč vlastně ne? Na Silvestra vymetal to staré, špatné, co najednou uviděl. On je důležitý i náhled. Ženičky, znáte to - sluníčko zasvítí v jiném úhlu a vy najednou uvidíte, co jste pod jiným osvětlením neviděly. Nebo v tom denním shonu "jakoby neviděly". Je hodný, že pomohl to nepořádné vymést. Zde se jednalo o verandu. Kdyby tak šlo všechno obtížné, smutné a nadbytečné vymést! V letošním Silvestru bych řadu věcí z průběhu roku raději neviděla. Nejraději bych byla, aby se nestaly.

Děkuje Kitty

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 otavinka otavinka | Web | 31. prosince 2010 v 20:17 | Reagovat

Milá Kitty, pozdravuj svého drahouška. Naštěstí mám taky doma takové sluníčko. To je krásná cedulka. Kde to dělají ?
Dobrý nápad ! :-D  :-D  :-D

2 jezura jezura | E-mail | Web | 1. ledna 2011 v 16:11 | Reagovat

Jo, jo, to znám! Vysvitne sluníčko a já také hned vidím to, co jinak vidět není! Nepřejte si slyšet, co o nás říkám! A hned to také napravuji! A ještě něco : můj mužíček je doma často za uklízečku, ale to podstatné, co ti chlapi nevidí, to asi zbude stejně na nás, ženách, že?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU