Škatule hejbejte se!

14. prosince 2010 v 17:01 | Kitty |  Vykutálenosti
Nadpis značí něco jako hru. To, co se nám dnes doma podařilo, ale hru nepřipomínalo. Spíš něco jako zmatení smyslů. Posuďte sami...

Bereme obědy a k tomu máme tři jídlonosiče. Tři jídlonosiče hliníkové. Vědomi si toho, že někdo upozornil na riziko při vaření v hliníkovém nádobí a tedy i uchovávání hotového teplého jídla v tomto kovu, nově jsme podnikli ozdravné opatření a zakoupili si tři nové různě barevné plastové jídlonosiče, že je vyměníme za ty hliníkové. Nerezové sady jsou rozměrově větší a tedy by se nevešly do chlívečků nosiče jídlonosičů, ve kterých jsou předpravované k naplnění chutnými obídky. Tři jídlonosiče jsou proto, že jeden čeká v ZD na naplnění druhý den, druhý odebereme plný a třetí přineseme při odebrání tohoto oběda na další den.

Dnes nastal čas jít pro oběd a můj nejobětavější, chtivý oběda, se mínil vydat pro teplou krmi, právě přivezenou z vývařovny. Při tom musí vzít ten poslední a nezůstane tedy v zásobě žádný. Je to trochu složité, ale má to systém. Neměl mu tam zbýt žádný jídlonosič, jenže... jeden mu tam přece jen zůstal. A teď začalo strategické uvažování, kde se stala chyba.

On se domníval, že tedy dneska oběd nedostaneme, protože jsme v neděli nedali nádoby. Nedělní nádoby jdou v pondělí po obědě na úterý a tedy pokud bychom v tu neděli zazmatkovali, neměli bychom dnes oběd. Jenže oběd dnes - v úterý - v pořádku donesl. Poznáte, jakou jsme tedy udělali chybu?

Přece jen vám napomůžu. Vyjděme z toho, že jsme v neděli jídlonosič dali a tedy v úterý oběd dostali. A jestli v úterý máme DVA jídlonosiče, tak jsme si v pondělí přinesli oběd, ale nádoby jsme tam nedali . To by se při dobré paměti stát nemohlo. Ovšem stalo se to. On totiž můj nosič obědů (včera bylo náledí a to já z domu nevystrčím ani nos) chudinka ťapkal pro obídek hned jak dometl před domem a nevzal si jídlonosič, který měl vzít a nechat ho v králíkárně (jak říkáme boudce na jídlonosiče) na zítřejší odvezení. Oběd vybíral nesoustředěný, protože se tam potkal s paní informátorkou a kamarádem ze ZD . S oběma probíral světoborné události z naší obce, ty se snažil zapamatovat, aby mi je ještě za tepla mohl vyslepičit. No a ušlo mu, že má nahlásit na odnesení ten dlužný jídelňák...

Tuším, že v tom nemáte příliš jasno. Ale - přece je to tak jednoduché. Jak ten můj uvidí babu, tak zkrátka nevidí neslyší, i když je jí osmdesát. A s chlapem musí přece probrat, co je hrozně důležitého, aby mohl potom odpovědět na moje zvídavé dotazy. A při tom přece nejde jen tak vnímat nějaké nádobí!

Nezbylo chudákovi než vzít jídelňák do kabely, nastartovat araba (velociped) a hrnout do ZD dát do kutloušku jídlonosičů ten náš. Stejně se tam ten náš skoro bál, protože hodně lidí teď v zimě na dědině zabíjí a mají svoje špek a uzené, a taky dalších řada se dala do odebírání jídla z hospody. Je dobré, je ostré jako z hospody, ale na tu naši vývařovnu nemá. Nedělají peciválky s mákem!!! a vynikající cibulačku!

Já nejsem strategický typ. V rychlosti bych to dohromady nedala. Mně dělá potíže spočítat, kolik mám chtít za plato 30 vajec. No, to vlastně dohromady dám, ale už dvě plata a nějaké dopočítání dluhu z minula, to nedám! Faremní matematika mi nejde stejně jako matika ve škole - a to mám několik středních a dvě vysoké školy! Ty mám proto, že tam po nás matiku nechtěli. Ironií osudu bylo, že jsem v době svého zaměstnání musela doučovat svoje učně zrovna té matematice. Ale to bylo podle mě něco jiného - stačilo si prostudovat látku předmětné lekce a dělat chytrou. Jako to dělají učitelé. Oni taky při výuce nemyslí, jen vědí něco o něco dopředu.

Tohle byla těžká práce i tak, pochopit v rychlosti jak to je a teď ještě vysvětlit, jak to být mělo a nebylo. Ale jídla v těch nádobách jsou většinou mňam. I když vlastně jen málokdy je ochutnám - pořád jím podle svého systému a NEPŘIBÍRÁM kila. A nezávidím... I když... ty peciválky...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Otavínka Otavínka | Web | 14. prosince 2010 v 17:45 | Reagovat

Na to vaše jídélko je třeba, aby člověk měl vyšší taneční. Ty něco povídej, že Ti nešla matika ?. A co jsi studovala za VŠ ? Před chvíli se se mnou propojila ze zahraničí jedna blogerka, která mne navigovala, abych si mohla přidat Tvou adresu do lišty. Do menu na blogu to nezvládnu, to jsem si nechala udělat.

2 jezura jezura | E-mail | Web | 15. prosince 2010 v 16:48 | Reagovat

Moc jsem se zasmála a to je dobře, ne? Jak vidím, tak už Ti to jde psát dobře, díky za návštěvu a pochvalu u mne, jak vidíš, dala jsem se do čtení i Tvého blogu, i když jsi mi nenechala webovku, tak jsem si poradila. A taky si dobře poradím s tím, že si Tě dám do lišty a budu pravidelně číst! Je vidět, že my, bábinky ještě máme co říct, že? A pak také co číst! Přeji krásný den a zase se ozvi!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU