Už to vím - není to myš!

17. prosince 2010 v 18:41 | Kitty |  Jak žijeme na farmě
Nadpis byl správný do včerejší noci. Teď už zase vím něco jiného...

Jak jsem tak několik minulých nocí čuměla beze spánku do stropu, všimla jsem si něčeho zvláštního. Po půlnoci (naše kukačky odbily dvanáct) jsem najednou uslyšela zvuky jako myší hryzání někde v jejich oblasti. Jsou mezi dveřmi a masivní skříní. Nevěřila jsem vlastním uším a udiveně a nevěřícně poslouchala dál. No fakt, bylo to tam! Slyšela jsem hryzání myši. Jak jsem tak neměla nic na práci a spánek nepřicházel, měla jsem čas špekulovat. Vím o něčem takovém, zažila jsem to.

Ještě na Moravě jsme bydleli v paneláku a jednou se nám do bytu v prvním patře dostala myš. Zjistili jsme, zlikvidovali a pochopili. Vždyť fejetonář Rudolf Křesťan, kterého ctím jako svého guru, taky psal o myši v jedenáctém patře! No a teď to mám tady!

Nechtěla jsem spáče vedle rušit a tak jsem si to jen uložila do paměti. Ale poznání šrotovalo dál. Vím, že jednou asi před měsícem, než jsem usnula, se mi stalo totéž a tehdy jsem se rozhodla to ŘEŠIT! Potichu jsem vstala a polehoučku šlapkala ke kuknám. Došla jsem až k ramínkům s pověšeným oblečením na tyčce a zlehounka a pomaloučku jsem rozhrnovala oblečení. A najednou rána! Kukačky odbily JEDEN ÚDER, půl jedné. A už jsem byla doma!

Ony totiž mají závaží tvaru šišky a jsou zavěšené na řetízcích. To známe všichni. Ale ne všichni jste někdy upřeně pozorovali, jak se projevují mechanicky a zvukově. Já ano, mám extra jemný sluch. Proto vím, že před dvanáctou hodinou se ozve jemné klapnutí a hned potom odkukají dvanáct. Ovšem jinak se chovají před půl jednou a každou půlhodinou! To klapnutí tam je, ale než kukna spustí, tak to trvá asi minutu - dost dlouho - než odkuká. A v té minutě leze ten řetízek dolů. Zrovna v té chvíli lezlo závaží po rukávu nových modráků, které tam byly pověšené, a dělalo to zvuk jako myší hryzání. Pak to kuklo a jindy už se to neopakovalo.

Možná je to příliš detailní a nezajímavé, jenže já jsem byla ráda, že nemáme doma myš a že jsem na to přišla. Vždyť se to dělo na tomto jedinečném místě v té jedinečné minutě a s modráky. Jindy budou modráky pryč a nebude se ozývat taky nic.

Nebyla to tedy myš!

----------------------------

Jak už vidíte tuhle přerušovanou čáru, můžete tušit, že všechno je jinak. A je...

Včera, než jsem usnula, jsem uslyšela to hryzání zase. Nebylo to ale v půl jedné v noci, šaty tam byly taky jinak - nechápala jsem! Jasné hryzání! Že by to byla opravdu myš? A bylo to silnější! Co mám dělat?

Vzbudila jsem ještě krátce spícího spoluspáče a nasměrovala ho na zvuk. Než se doprobral jsem mu v rámci šeptem odvyprávěla moji myšo-kukaččí teorii. A poslouchali jsme!

Bohužel, všechna teorie šla do kélu. Dvakrát bohužel, najisto jsme slyšeli myší hryzání. Dokonce možná se tak projevuje němkyně (zde řečený potkan). Dole to nebylo a tak jsem si živě představovala, že se najednou začne sypat zásyp mezi stropy a vykoukne na nás myš? němkyně?!

Je to jasné, je to hlodavec! Co dál neřešíme, pořídíme si asi kočku nebo otevřeme otvor pro kočky, kterým chodily, když jsme je ještě měli. A bude klid. Pastičky nám říkají, že myši na půdě jsou, občas Pepínovi "upadne" nějaká lapená a já ji jdu zkrmit slepicím, to už znáte. A moje teorie s kukačkami. Suchá je teorie a košatý strom života, ne?

Kitty 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jezura jezura | E-mail | Web | 18. prosince 2010 v 12:53 | Reagovat

Musím se přiznat, že jedno z mála na mně, co zatím dobře funguje, je sluch. Manžel nechápe....   jak mohu slyšet z pokoje, co dělá v kuchyni.

2 otavinka otavinka | Web | 18. prosince 2010 v 17:38 | Reagovat

Milá Kitty, já tedy špatně slyším, ale myšší hryzání nějak jo. V létě k nám chodil rejsek po anténním kabelu k televizi, vůbec se nás nebál a to bydlíme ve 4. patře) Za televizí se spustil do knihovny, požral starý slovník německo-český a zase šel zpátky. Něco neskutečného. Ale pak zabrala pastička na parapetu okna a bylo po anténolezecství. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU