Zase jedna lahůdka v dohledu

17. prosince 2010 v 10:16 | Kitty |  Jak žijeme na farmě
Dnes mě asi čeká nejlepší lahůdka v době vánoční. Ani vám nedávám tipnout si, protože byste mi to vůbec nepřála, děvčata. Tak už musím do toho kyselého jablka kousnout, tu to máme...

Včera mi nešel internet, vypadávala elektrika a sedl na mě masívní katar na průduškách. To by na den blbec mohlo stačit a bylo by to na jednu ženskou moc. Večer ale se všechno změnilo, takže se dnes odměním - úklidem černé kuchyně, jak já jí říkám. Čeká mě nejhorší úklid mastných, zababoučených a zaplísněných prostor kuchyně. Už včera jsem podnikla první pokus omést babučiny, ovšem jen tak zkusmo. Byla jsem v hlubokém útlumu a tak jsem to po pár metnutích ometačem pavučin vzdala. A dnes?

Jak toto dopíšu, tak ani nepotřebuju kafíčko na rozjezd. Bolení krční páteře je skoro úplně pryč, byla jsem u paní masérky, kterou pochválím ve zvláštním článku. Dobré je třeba dát hned a to dobré bylo, bolí mě to co mě včera nebolelo a nebolí, co mě na tom krku i v mysli trápilo. Bolí už jenom pomasírované svaly - ale dost o tom, to by na tu kuchyň ani ideově nedošlo. Už se mi taky masivně spustilo odkašlávání, spustila se rýma a včera večer hned, jak jsem ulehla tak jsem zabrala a po určitě čtrnácti dnech usnula do pěti minut jako špalek. Ale teď k té kuchyni! Vidíte, jak se mi do ní nechce?

Asi před třemi roky jsem si nechala postavit sprchový kout, protože vana je v kotelně věčně začuzená. Odborníci naznali, že sprcháč nemůže být v kotelně a udělali mi ji v téhle kuchyni. Ještě jsem na tom vydělala, protože zde nebyla tekoucí voda a tím ani mycí stůl, i když plynový kotel ano.

Tehdy při tvorbě sprcháče jsem zlámala odborníky a nechala si zavést obojí vodu do starého mycího stolu od Mařenky a dokonce rekonstruovali veškeré odpady jedním vrzem s tím vším. Dům se obnovil a já jsem to celé sama zaplatila; můj bytný to nepodporoval. On by to ČASEM sám udělal - chacháááá! To by to už za těch let, co jsem k němu dojížděla i teď s ním žiju, bylo zlaté! Nebylo to ani zlaté ani hotové a tak jsem si našla, domluvila a odstrachovala odborníky. S tím, že to nedopadne, jak mi můj nejpředvídavější pořád předkládal k věření.

Takže tenhle klenot očisty je hodný velké očisty, to jako prvé. Dál jsou tam už léta nebílené zdi plné mastnoty za plyňákem, to je taky lahůdka. Původně byly v dobrém úmyslu latexové, dnes jsou popraskané a dílem opadané, no lusk! To bude makačka nepěkná! Boky plyňáku a zašvihané topení čistitelné zase jen žabkou - další lusk. U topení stává můj bytný, když vyhlíží obědáře, v špinavých modrákách a na vrchu radiátoru je to vidět. Prostě makačka s radostí! Z toho můžete pochopit, že bych před nástupem do tohoto boje potřebovala kafíčko. Jenže místo něho sedím zde a podšprajcovávám svoje odhodlání tímto článkem. Kde ještě v řadě nutně čištěných drobností jsou armatury, lednička, okna a okénka, poličky - na chtělo by to semtex, pryč s celým zanedbaným vybavením baráku a vybavit nově a vesele. Na úklid si pozvat služby a sedět nahoře u kafíčka s nohou přes nohu!? Jo, už mi to jde, přehodit si nohu přes nohu, po shození těch dnes 25 kilo za půl roku jsem si to včera zkusila - tajně, jak jinak - a jde to. Můžu si elegantně přehodit nožku přes nožku a koukat na pracující... co to kecám, vždyť to čeká mě! Bohužel...

Ale zase - bohudík. Potřebuju ten pohyb - o tom už jsem taky psala. Tak teď dopíšu tento odstaveček a jdu na to. Ono se najde ještě pár věcí na očištění při tom generálním zátahu na omšelost naší kuchyně, ale už pomalu vstávám a du du du, ať mám všechno hotový! A du, ať nežeru!

Přece jen se mi tam nechce, držte mi palečky, ať to dlouho netrvá. Víte, že špatné věci začnu řešit až nastanou. No - teď nastaly a já fakt pádím dolů do naší kuchyně. A taky vyčistit nové lino, jak já zrovna tuto prácu nenávidím!

Už du.....................!

Kitty
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Otavínka Otavínka | Web | 17. prosince 2010 v 12:47 | Reagovat

Milá Kitty, tak to Tě obdivuji i nadálku. Zcela si to dovedu představit, ale nedovedu si představit jak bych likvidovala ty nánosy, co tam nepatří. Několik let chci malovat kuchyň. Už 3 roky, předtím jsme si to udělaly (já za pomoci nevěsty), jenže soused nás za 3 neděle na to parádně vytopil. Přišel se sice omluvit, ale má skoro 90 a koupil si novou pračku. No a tak vždycky, když to trochu opravíme, on nás vytopí. Velice Ti závidím masérku. Taky bych potřebovala podobný zásah.Šťastná to žena, kterou nastartuje ke dřině, která je vidět jeden článek !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU