Možná dobrý nápad

8. ledna 2011 v 14:51 | Kitty |  Úvahy a zkušenosti
Napsala jsem nedávno článek vzpomínek. I na zabíjačku. Zrovna jsem ještě dělala nějaké upřesnění (píšu tam o neschopnosti znovu zorganizovat schůzku našich blízkých rodin), když zaslechnu poznámku mého nejnápaditějšího:

"Udělej tam zabíjačku a máš je tam. Když jste se uměli sejít na zabíjačce, na které jste ani nemuseli dostat ochutnat z kotla..."

Mojí první reakcí byl odpor. Hned kontruju - když jsme po mém příchodu k Pepínovi udělali zabíjačku, maso jsme dali do pulťáku. A po čtyřech letech jsem tam pak při jeho čištění našla balíček ještě z té zabíjačky:

"V dnešní době? Všude výběr čerstvýho pěknýho masa! Koupíš si kde chceš a kolik chceš kdy potřebuješ! Nikdy! Nebudu živit mrazák!"

A ťukám si na čelo, že tak pitomá nejsem. Pár vteřin nato mi vmete poznámku:

"No, to je to právě! Ty uděláš zabíjačku a o maso se starat nebudeš. Sníte to při zabijačce a zbytek rozdáš nebo hosti dostanou jako výslužku!!!"

A k tomu ještě jeho pochybnost:

"Ty si myslíš, že nikdo nepřijde? Kde žiješ?"

Vida, jak jednoduché. Nápad je na světě! A tak tedy kuju železo dokud je žhavé. Jsem natolik střelená, že bych to mohla uskutečnit.

Včera jsme koukali na fotogalerii Horáckých novin a byly tam zabíjačky. No tak co na to říkáte, široká rodino? Když už vás dohromady nemůžu dát apelem na etické aspekty setkávání, třeba na zabíjačku byste se pozvat dali, ne? Vím bezpečně, že skoro všechny rodiny moje články čtete! A kdo to zrovna nečte, těm to prásknou ostatní, v to doufám. Všichni jsme masojedi - pamatujete na třaslavý ovárek, jatýrka, kousek ze škraně a jiné dobrůtky ze zabíjačky? Dokonce se zavazuju, že vám ZAKÁŽU ujídat obarů z kotla! (ať to má nějaký půvab zakázaného!). Že už vám to doktoři zakazují? Kdo vás bude vidět? A nakonec si to můžete uloupit (něco tak dobrýho patří do novin!) a spucovat až doma. Bude to přece zakázané...

Tak co? Dokud jsme ještě všichni, pořád to tak být nemusí, stárneme. Ale taky se rozrůstáme. Takový dvě fotky všech zúčastněných byste nebrali? Už slyším - proč dvě fotky? No proto, že vždycky jednou fotografující bych asi byla já (to si vzít nenechám) a když chci být taky s vámi na fotce, musí tu druhou fotit někdo jiný, ne?

???????????

Kitty






 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 otavinka otavinka | Web | 8. ledna 2011 v 19:31 | Reagovat

No to je bezva nápad ! Taky jsme s bráchou plánovali jak uděláme rodinnou sešlost, ale pořád jsme to odkládali a najednou byl pryč. Proč se sjíždět jenom na pohřeb ? Co tomu řekne Tvoje dieta nevím, ale úplně jsem slintala, jak jsi popisovala ty dobrůtky. Ode sneška Tě mám v menu. Pa,pa :-D

2 jezura jezura | Web | 9. ledna 2011 v 16:17 | Reagovat

Parádní nápad! Chválím! Věřím, že se vás sejde co nejvíc, vždyť kdo by si nechal ujít rodinnou sešlost, že? Nebo že by spíš tu zabíjačku? No to je fuk, hlavní je to dobře naplánovat a pak do toho! Taky mám plnou pusu slin, jen o tom píši, tak proč by na tom měli být ostatní hůře!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU