Možná taky budu členkou AK

20. ledna 2011 v 13:50 | Kitty |  Život mého blogu
Včera jsem byla vyzvaná svoji blogovou kamarádkou (a ne poprvé), abych se přihlásila taky do Autorského klubu blog.cz. A zase - nic u mě není jednoduché...

Včerejší výzvu jsem tedy vzala vážně. Začala jsem hledat, jak na to. Stručný návod v mejlu nestačil, to už začíná být pro konání kolem blogu typické. S pevnou morální podporou mého chytrého (a trpělivého a laskavě naléhavého a uklidňujícího) druhého JÁ za zády jsem nakonec stála před vlastním přihlášením. Pochopila jsem, že to je přes zápis do Komentářů. Napsala jsem tam typickou větu s vyjádřením naděje, že mě přijmou. K tomu nepatřičnou adresu blogu do kolonky WEB. Nakonec podpis.

Kdo víte, že je to asi nedostatečné pro administrátory AK, asi si ťukáte na čelo. Podobné upozornění jsem dnes dostala od mé garantky, která mě do AK lákala (ona bez toho vyjádřeného ťukání na čelo). Že mám dopsat ještě něco o zaměření mého blogu, a asi taky opravit adresu pro přístup na můj blog. Jak jednoduché!

Vylekaná, že mi cosi chybí a že budu mít prodlení, až za měsíc admini AK objeví moji přihlášku na blog se špatnou adresou k posouzení kvality mých článků, jsem aktivně začala hledat. Kam a jak a co napsat, jak opravit špatnou adresu přístupu na můj blog. Zase žádost mejlem o pomoc, potom opět můj pokus najít, kam co psát! V mé první reakci na moji přihlášku jsem dopsala zaměření blogu. A dost. Za chvíli přiletěl nový mejl - upozornění na tu špatnou adresu pro přístup na blog. Tak už známým postupem do komentáře dopisuju dobrou adresu. Na pokračování. Snad už to stačí!

Stačilo! Konečně za nějakou tu drobnou minutu přistál kýžený mejlík. Jako sametové pohlazení opatrné vyjádření laskavé vyzyvatelky a nápovědy - skoukla to a asi to bude dobré. Do třetice všeho dobrého. Teď už prý mám jen čekat. Navíc s přáním hodně štěstí!

Dobrá věc se podařila. Už jsem si nahoře postěžovala, že mi nějak špatně jde pochopit a pak provést technické pokyny kolem obsluhy aparátu blogu. Teď už jen drobný postesk - mně se to stává dost často.

Nejsem ale sama - dva dny jsem žila ve stresu, když jsem chtěla přivést další kamarádku k zapnutí automatického zasílání komentářů k článkům mejlem. Probíhalo totéž v opačném gardu. Prvotně výzva, ať si to vyhledá a zapne, že je to fajn. Od ní mejl s dotazy. Moje pokyny v jednotlivých krůčcích, jak to udělat (se znalostí toho, jak to dělám já) a v nejistotě, nemá-li to nějak jinak. Nakonec její mejl - vzdává to, bude si komentáře hledat tak jako doteď, dobrou noc! Mé naprosté fiasko jako lektorky.

Po dvou dnech ticha z její strany přiletěly normální komentáře k mým novým článkům. Jaká rána se u nás ozvala. Obrovský kámen ni spadl se srdce (ze srdce?). Nezlobí se, nic se nestalo, opět pokračuje to srdečné souznění blogových kamarádek. A drobná technická prkotina? Uvidím...

Kitty


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jezura jezura | E-mail | Web | 20. ledna 2011 v 16:47 | Reagovat

Milá Kitty, nejde jen o lektoru, ale o výdrž té instruované! No vidíš a dílo se podařilo!

2 otavinka otavinka | Web | 20. ledna 2011 v 20:05 | Reagovat

Milá Kitty, zase krásný článek. Už se těším, že budeš v autorském blogu. Za pár dnů budeš i ve Facebooku a kdo ví kde ještě. Já bych to asi vše nestihla. Těch aktivit mám i tak požehnaně. Tvou včerejší instruktáží jsem nepohrdla, ale Ty to máš asi nastavené jinak. Vyplodila jsem včerejší článek o češtině a dneska jsem se stačila pohádat s drahouškem tak, že jsem měla strach, abychom oba nedostali infarkt. A kvůli čemu? Byl den BLBEC. Znáš to? :-D

3 Marcel L. Jung, správce AK Marcel L. Jung, správce AK | E-mail | Web | 21. ledna 2011 v 14:53 | Reagovat

Zdravím.
S ohledem na to, že jste k příslušnému článku dala 3 komentáře (myslím Přihlášky), což by způsobovalo zbytečné komplikace, vyzývám Vás tímto, abyste je zkompletovala rozumným způsobem do jednoho a ten vložila ke článku Přihlášky na blogu AK.
Současné 3 komentáře Vám budou během 24 hodin smazány, protože by byly chápány jako 3 přihlášky a kvůli Vám by čekali 2 blogeři o týden až dva zbytečně déle.
Děkuji za pochopení.

              S pozdravem M. L. Jung, správce AK.

4 Otavínka Otavínka | Web | 22. ledna 2011 v 20:20 | Reagovat

Milá Kitty, byla jsem velice překvapena, že správcem AK je tak mladý kluk a student píseckého gymnázia. Včera jsem si ty jeho stránky prohlédla a udivilo mne, že šéfredaktor studentského časopisu Šejkr má v patnácti letech takové názory. Už i to jeho jméno má takové literární, že ? Jak si na něj přišla? :-)  :-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU