O takové okoupání nestojím!

16. ledna 2011 v 16:57 | Kitty |  Úvahy a zkušenosti
Je zima na Vysočině. Na Třebíčsku v úseku od Nových Syrovic ke Speticím jsme objevili lagunu. Je možné ji nejen objevit , ale i se v ní pořádně okupat. Bohužel. I když my jsme měli štěstí...

My jsme si to zažili. Měli jsme vlastně štěstí, nic v protisměru nejelo. Ze všech stran přesto slyším vyzvání, abych to hodila na blog a pak jako připomínku silničářům. Tímto prosbám vyhovuju.

Ve středu jsem jela na masáž a potom ještě do Třebíče na kontrolu k dietoložce. Dost práce, navíc jsme využili vzácné příležitosti a ještě jsme zajeli s dárky na návštěvu k oslavenci. Proto už bylo dost tma, než jsme dojeli k laguně na silnici. Kousek za vsí - nic nás nevarovalo. Jeli jsme už svižně, spěchali jsme ke slepičkám na farmě. Rovná silnice. Najednou tmavší a už jsme se vezli. Naštěstí máme dobré zimní gumy a tak než jsem se stačila leknout, byli jsme z toho venku. Vějíř vody, voda zabubnovala po bříšku Thálie a bylo hotovo. Zůstali jsme ve své polovině silnice. Chápu to tak, že ten rovný úsek zabránil většímu problému. Je to tak - obleva se postarala...

Určitě jsme nebyli jediní, kteří si okoupali bříško auta. Vlastně se to v letošní podivné zimě nezimě dalo čekat. Takových dvacet metrů koupele ani nestojí za řeč, pokud se nic nestane. Máme předvídat, to je všechno pravda. Ale copak nikdo z odpovědných po té živé silnici nejezdí? To nikomu nevadí? Nemusí mít všichni takové štěstí! Nemusí tam jet vždycky auto jen sólo. A byl by malér...

Je to překážka silničního provozu? Kdo odpovídá za stav vozovky na tomto úseku? Když jsou na silníci díry a výtluky, to se tam hned objeví značka! Silničářům by udělalo co, kdyby tam taky dali značku? Stačilo by "nebezpečí" nebo co, přece jen by to bylo upozornění, že se právě zde dá čekat nějaký problém.

Raději bych chválila! Ráda to udělám, pokud kaluž zmizí. Ona tedy zmizí i sama, pár dní tepla a bude po problému. Jenže kolik z nás ještě bude za tmy spěchat a nebude čekat takovou koupel? Kolik jich taky nemusí mít to štěstí? A ještě - co když přijde mráz, to by už taková legrace být nemusela! Není lepší předvídat? Aspoň ta značka by zatím pomohla, když mají i jinde plno práce! Nemám pravdu?

Kitty

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Otavínka Otavínka | Web | 16. ledna 2011 v 23:18 | Reagovat

Milá řidičko Kitty, tak to já neumím ani řídit ani předvídat. Ale je fajn, že se vám nic nestalo. Jak jsi dopadla u diabetoložky? Taky Ti ten víkend tak rychle utekl? Pořád říkali, že bude do 20. ledna teplo a najednou má být zima už zítra. :-?

2 jezura jezura | E-mail | Web | 17. ledna 2011 v 13:06 | Reagovat

Maruško, jsem moc ráda, že vše navzdory okolnostem dobře dopadlo. Já se dnes lekla, že by se ve mně krve nedořezal. Manžel uklouznul na zmrazku, ale tak tak to vyrovnal. Už mi proběhlo hlavou, co bych si s ním asi počala! Jo, všechny záludnosti opravdu nejde předvídat! Hezký den!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU