Spěchej! Jde o život!

14. ledna 2011 v 10:16 | Kitty |  Zdravíčko a papu
Dostala jsem e-mail s upozorněním na škodlivost aspartamu. Opravdu celý jsem ho přečetla za soustředěné pozornosti mého nejopatrnějšího za jeho výkřiků:

"To mám! Vidíš, to taky mám! To je to, vidíš to...!"

Po přečtení jsem začala pátrat po domě. On odcházel na poštu a já na něho do chodby pokřikuju:

"Stav se u Mařenky. Ať to taky ví. Děckám určitě kupujou ty slazené slátaniny, a taky kofoly a pepsiny, to všecko...! Když to přestane pít, tak už nemusí nic dalšího dělat a kila pudou dolů sama!."

Už dávno jsem tuhle informaci odněkud pochytila a cíleně už léta zavrhuju potraviny, kde by byl uveden jako sladidlo. Naštěstí konzumujeme potraviny co nejméně "technologicky zpracované" a tudíž jen málo se v popisu složení má šanci objevit aspartam. Používám sladidla, i ta střídmě. On ještě stačil zaznamenat, že po nich jdu, a objevil se mezi dveřmi. Vezmu a lustruju naše nejběžnější sladidlo a nic. Další novější sladidlo v servírovací tubě a taky nic. To všechno vyvolávám směrem k němu. Nakonec vezmu do ruky slazenou limonádu, koukám u záclony na složení a bohužel - je to tam. Pepíno slyší:

"Bacha. Je to tady! Na konci - aspartam!"

Oči se mi málem zalily slzami, údy se začínají třást hrůzou. Ohroženi jedem jsou mlaďoši od naší milé Mařenky. Posílám ho honem, ať zasáhne a zamezí nejhoršímu:

"Pepíno, val! Ať jim to nedávají!"

Zaznamenám jeho pohled k hodinám. No, je před devátou, to je pravda, ještě dvě minuty a teprve mi to začne myslet! Ještě postřehnu mávnutí rukou:

"Jo. Už jdu - a ty ještě aspoň tři minuty počkej, než začneš šířit paniku...! A to svinstvo rychle nalej do kanálu!..."

Jak ten mě zná! Byla bych schopná přeposílat tuhle hrozivou informaci adresátům v celé střední Evropě a to hned! Naštěstí už pomalu přešla devátá, on odešel a já se uklidňuju. Už mi to začíná trochu myslet.

No bóže. Stejně už jak dlouho, poučeni literaturou a objevnými varovnými mejly, pijeme vodovodní vodu, ta je nejvíc "čerstvá, prověřená, hlídaná...". Jíme zásadně průmyslově neslazená jídla, kvůli otylosti a dietě nesmočíme jazyk v mražených dortech. Jsme poučeni... Ale taky vím, že jsem při předposlední vycházce k ní dostala na napití slazenou vodu z petky a ta asi taky byla slazená aspartamem. Proto ten spěch, ještě ten jedovatý nápoj mají doma a možná i víc lahví! No teda!!! Zde je každé zdržení ohrožením života! To se nedá podceňovat!

On se u Mařenky asi staví, ale co kdyby ne? Měla bych dnes procházku uspíšit a varovat ji! Co kdyby oslepli? Páni, ona nedávno sháněla brýle, prý špatně vidí! Pepíno si je taky už koupil. Co když už na jeho slepotu začíná mít vliv ta limonáda z petky? Ještě že jsme dostali to varování. Zachránilo nám asi život!!!!

Nějak dlouho nejde! Co když účinkem aspartamu "náhle oslepl", jak je to v tom mejlu psané?
To ho možná najdeme zašprajcovaného někde ve klandru! Chudák...

No vidíte, co se mohlo stát, kdybychom nevěděli...!

§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§

Vzkaz do života: Chcete-li zůstat zdraví a vyvarovat se nemocí, nic nejezte, nic nepijte a do smrti zůstanete zdraví!!!!

Kitty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 jezura jezura | E-mail | Web | 14. ledna 2011 v 16:22 | Reagovat

Tak jestlipak víš, odkud jsem teď právě přišla? Ano, správně, byla jsem zkontrolovat tekuté sladidlo a tablety, které používá můj muž jako diabetik a hurá! Je vše OK! Slazené nápoje nepijeme, tak snad .....

2 Baruschka Baruschka | E-mail | Web | 13. dubna 2016 v 9:37 | Reagovat

Myslím, že to bude stejný mail, který jsem dostala kdysi i já.
Tedy, pokud se v tom Tvém taky píše o tom, jak po aspartamu nerostou dětem vnitřní orgány, jak zvyšuje krevní cukr cukrovkářům a podobně.
No, já už nehysterčím.
Sice koukám, jestli "to" má sladidla a nebo ne, ale už jen tak orientačně. Vlastně spíš proto, že mi to nechutná :-)
Jo, je to mrcha škodlivá, zabijácká, ale myslím, že sklenka limonády nikoho nezabije.
Ale když už jsme tak u toho, četla jsem Tvoje starší články a mezi nimi ten s jablíčkovou úrodou.
Psala jsi, že přidáváš Tang do džemu (?), tak na to příště taky pozor:-) Ten je plný umělých a nezdravých sladidel. Tady vidíš, jak jsem tím blbým mailem postižená, praštilo mě to do očí hned v tu chvíli, kdy jsem to četla. Hned jsem si říkala, že Ti to budu muset napsat, že to není nejlepší nápad :-)

3 Kitty Kitty | E-mail | Web | 13. dubna 2016 v 11:01 | Reagovat

[2]: TANG jsem nepřidávala do džemu, to bych probůh neudělala. Lila jsem ho na jablíčka jako nálev. No nic moc, obyč voda s cukrem nebo sladidlem (ne aspartanem) je obecně lepší. Hned je vidět, když se kompot začíná kazit a to s Tangem nebylo... :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU