V principu to funguje

13. ledna 2011 v 19:06 | Kitty |  Úvahy a zkušenosti
Už jsme spolu přes dvacet let v dobré vůli. Včera jsem měla čas, natáhla se na postel a mohla jsem uvažovat...

Od doby pravěku byl muž tím, kdo zajišťoval bezpečnost rodu, staral se o donášení úlovku a musel obstarat příbytek. Žena zase pečovala o děti, vaření a domácnost, ošetřovala nemocné. I v naší klidné domácnosti tomu tak vlastně je.

Mužský prvek naší dvojky pečuje o údržbu domu, stará se o maso ve formě chovu králíků a pár slepiček, zajišťuje jejich potravu, seno, zrno, vozí nás na nákupy a do světa. Pomáhá mi orientovat se na venkovské farmě i v životě mezi sousedy. Kutá zeminu pod vratama, která se zvedla namrznutím, když nemůžeme nikam vyjet autem. No ještě několik nevýznamných věcí, které vyžadují hrubou sílu. A a - topí mi, když potřebuju psát články na blog.

Já zase s překvapením zjišťuju, že můžu zúročit znalosti z mládí na vesnici při chodu farmy i domácnosti, zvládám vaření, které jsem nemívala ráda. Naučila jsem se rozumět mužskému, postupně chápu zákonitosti práce se živočíšky i zvláštní pravidla života na venkově. Baví mě rozumět bylinkám a tím oběma pomáhat ze zdravotních těžkostí. Úspěšně jsem zapomněla znalosti z několika škol a šlapu ve slepičácích poměrně spokojeně.

Teď mám blog. Možnost se dorozumět se světem a různými lidmi, tříbit svoje zájmy, být ve spojení s rodinou a přáteli. Připomět si kulturu... z internetu. Co bych chtěla víc?

Život jde dál - kdyby to tak chtělo vydržet ještě hodně let!

Kitty
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Otavínka Otavínka | Web | 13. ledna 2011 v 22:45 | Reagovat

Milá Kitty, zase pěkný článek. Chtěla jsi nám sdělit, že máte s Pepinem jakési výročí. Gratuluji. Zda-li pak jsi četla dnešní odpovědi na Milánkovu soutěž ze včerejška. Chceš-li se pobavit, jukni se tam. :-)  :-)  :-)

2 jezura jezura | E-mail | Web | 14. ledna 2011 v 16:13 | Reagovat

Tak jestli je to tak s tím výročím, tak také moc gratuluji a věřím, že se dožijete jéje, hodně a hodně roků! Vždyť pořád také čtu, jak zdravě se stravujete, o bylinkách, procházkách a tak. To je přece to správné! Tak hodně štěstí i zdraví!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU