Veni Vidi Vici aneb Virtuální tykadlo

13. ledna 2011 v 15:38 | Kitty |  Úvahy a zkušenosti
To známé rčení mi připomíná dnešní prozření. Jedná se o každodenní vycházku a současně nápady na články na blogu...

Jak jsem už dala stálým čtenářům vědět, jsem svým založením sova, mentálně se nebudím před devátou ráno a kdybych mohla spát dokud se fyzicky neprobudím, no to bych možná z betle lezla po desáté. Zatím jsem si to netroufla vyzkoušet. A tak ráno kolem sedmé se vylámu, dám vodu na čajíček pro mého čilouše, ještě zalehnu než voda zavře a cvičím cviky na kolínko. Pak zaliju čajík a docvičím (většinou). Ještě v županu nachystám snídani a čekám na strávníka. Zatím se podle ranního rituálu snažím se rozjíždět, virtuálně si čechrám peříčka spisovatelky a většinou si rozpačitě brumlám - čekám na nápad, o čem dnes zase psát. Psaní se mi pomalu a jistě stalo denní potřebou, už jsem na blogu závislá...

Když nápad schrastím, je dobře. Přitom se většinou urodí ještě další nebo i víc. Rychle nahodím na jakýkoliv papír
nadpis a k němu jakousi kostru, to znáte sami. Hůř je, když nezabírám a nenapadá mě nic. Teď už vím, jak na to! Dám si vycházku, denní nebo obdenní, to je jedno. je užitečná.

Ráda - no jo, ráda, vlastně jo, ráda dělám vycházky, abych při odtučňování měla pohyb. Ale nerada se k nim chystám, hlavně teď v zimě. Jako cibule se navlíct a přitom zase dost lehce, aby se mi dobře šlapalo a nepotila se. Drahé boty jsou pohodlné, to zase jo, ale zase je zde nějaké "ale", já nemám nic jednoduché. Prostě v té jedné oteplené trekinkové botě s drapákama mi ujíždí chlupaná vložka, prsty ji po pár krocích zatlačí koncem paty až nad patu. Vpředu prsty mrznou na holé podrážce a vzadu mě to nad patou tlačí - "mrzuté!" jak by řekl herec Lábus. Bohužel - zatím to tak je a já šlapu dál. Mám zatím dvě trasy, na nich píchám holemi a skoro běžím a koukám. A zde je právě, o čem dnes chci psát...

Kolem cesty je to sice pořád stejné, ale okolnosti procházky jsou vždycky jiné. Koukám dopředu, otáčím hlavou. A vidím - ledacos, pokaždé něco jiného, nabírám nápady. Začala jsem tomu dnes říkat, že procházka je takové moje "virtuální tykadlo". Doma bych nepřišla na to, na co mi padne zrak venku a urodí se nápad. I jen myšlenka stačí. Zastavím se, hodím hůlky pod paži, stáhnu rukavice, vylovím z kapsy papír a tužku a už to tam sázím. Kdybyste mě tak viděli stát v krajině, už budete vědět. Nepíchá mě v boku slepák ani mě neničí žlučníková kolika, to jen "tvořím". V tom okamžiku nebudu vlídně reagovat na případné soucitné dotazy. Vnitřně bych vrčela jako podrážděný bufík - rušili byste mé kruhy. Zrovna se rodí nápad a to je někdy hodně bolestné, jak to zformulovat? Někdy takto "porodím" i víc nápadů. Proto je vycházka takovým tykadlem, ohmatávám svět, nasávám podněty. Z toho pak třeba celé odpoledne a večer žiju. A vy pak máte co číst.

Když se mi podaří nějaký "zvlášť vypečený" článek, natřásám svá autorská peříčka a čekám na první komentář. Doma uznání čekám zbytečně, on "to" jakoby nevidí. Až z komentářů poznává, jestli se mi dílo podařilo. To vidím zájem, i když uznat to nemůže, to víte, chlap! . Když se tam ometá déle, už se obracím i k němu. Komentáře miluju, ty vtipné oceníme oba. No a vidíte, na začátku byla vycházka. Blogaři a blogařky, dělejte vycházky, ať je co pěkného číst. Nikdo nevidíme všechno a něco stojí za to! Tak - do terénu a pište, "toliš lidí na to čeká!"

Kitty
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 jezura jezura | E-mail | Web | 13. ledna 2011 v 17:02 | Reagovat

Milá Kitty, to mi něco moc připomíná! Jeden čas, ještě když jsem chodila do práce, jsem skládala "verše" na požádání, ale ne vždy jsem měla vždy den D. Tak vím, že jsem třeba v tramvaji seděla a zapisovala si rýmy, případně jsem také v noci vstala z postele a šla nápad zapsat. A to není zase tak dlouho!

2 Otavínka Otavínka | Web | 13. ledna 2011 v 23:05 | Reagovat

Milá Kittynko, to se Ti zase velice povedlo. Článeček jako vyšívanej. Tak proto Ty ráda chodíš po venku. Nejen, že trénuješ kolínko, ale i honíš toho Múzáka.
Dobrou noc a pěkné sny. Nezapisuješ si ráno anebo v noci taky sny?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU