Knedle na hniličku

1. února 2011 v 18:20 | Kitty |  Zdravíčko a papu
Před minutou jsem dopsala článek o nedokonalosti mého nejdokonalejšího, házím ho na zveřejnění a zaznamenávám Pepína vedle sebe. Nahlíží, co dopisuju, směje se tím svým křivým úsměvem a doporučuje:

"Nemáš o čem psát? Tak se pochlub, že neumíš vařit ani podle receptů. No jen se pochlub!"

Ukládám hotový článek a koukám na jeho gesta. Asi to bude zase nějaká ptákovina, když mi takhle rozmáchle doporučuje vařit podle receptu.

To je tak. Na poledne jsem si řekla, že má rád bramborové knedlíky a zrovna jsem někde vyštrachala fajný recept na bramborové knedlíky z vařených brambor. Vařené mám, syrové mi donese a bude mňamka. Postupně jsem si všechno připravila a potom sešla do kuchyně to uvařit. Je tam zima, musím dělat rychle. Strouhám, míchám, vařím vodu, lepím knedlíky - nic zvláštního. Dvakrát čtyři knedlíky po sobě a nakonec jeden. Uvařím, vytáhnu, natrhnu, aby se vypářily. Dnes nezkouším, jestli jsou uvařené, vařím přesně podle receptu!

Je večer, Pepíno zažehnal katastrofu s vařící vodou v kanále, pomalu budu chystat večeři na vidličku. No a vtom mi on přijde s tím, že knedlíky jsem měla vařit přesně podle receptu, protože když se zeptám, co se mu nelíbí, tak zašermuje rukama:

"Jsou celý takový jako... slupky a vevnitř..." Ahá, dohaduju se a ptám, jestli jsou uvnitř nedovařený.

"Jo, nedovařený!"

No a je to jasný. Bramborový knedlíky na hniličku! Recept nepomohl. Zdá se mi, že se rozmnožila řada toho, co mě nemá rádo. Další v řadě stojí tedy "knedlíky na hniličku"! Nemají mě rády, to je to!

V duchu tuším, že by stačilo pohlídat si, jestli jsou správně provařené. Zkouším se vymlouvat, že ty

"prostředky zkrmím slepicám..."

"A ty slupky vyhoď a je to hotový. No co?"

A je to! Za všechno přece může špatný recept.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 otavinka otavinka | Web | 2. února 2011 v 1:15 | Reagovat

Milá Kitty,
z toho si nic nedělej, bramborové knedlíky z vařených brambor toto dělávají. Já dělám nejraději bosáky, to jsou knedlíky bramborové ze syrových brambor, ale jinak spíše knedlík houskový karlovarský. jukni na recept. Dobrou noc. Zase jsem se pobavila. Umíš to zkrátka napsat. :-D

2 jezura jezura | E-mail | Web | 2. února 2011 v 12:20 | Reagovat

Tak jak jsi posledně psala, že kynuté těsto není Tvůj kamarád, tak teď to vypadá na veškeré těsto, nebo ne? :-D Ale jinak si z toho nic nedělej, mně sice bramborový knedlík potíže nedělá, ale kynutý, ten už dávno nedělám, u nás prodávají v bufetu přes ulici a je výborný, tak se s tím už nemořím! Ale bramborové, ty jím jen své, jinak jim říkám "tlamolep", myslím tedy těm ostatním. Tak nevěš hlavu, bude líp.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU