Morální masáž

27. února 2011 v 17:40 | Kitty |  Zdravíčko a papu
Když mám nějaký problém, napětí ve mně se stupňuje, téma zraje. Pokud váhám a neřeším ho, dostává se do stádia jakéhosi bloku...
Za dobu svého psaní na blog jsem došla k názoru, že napsat o tom na blog je jakási morální masáž - už jen pojmenováním a úvahami o možném řešení se může problém sám vyřešit. Navíc mohu dostat od čtenářů radu, jak někdo podobný problém řešil a jak to dopadlo.
Známe to skoro všichni, kdo si dopřáváme dobrodiní tělesné masáže. Někde se něco zablokuje, intenzívně bolí. Zkušená ruka blok objeví, otestuje a zkouší řešit. Někdy to vyřeší ruka člověka, někdy navíc i masážní pomůcky, někdy pouze přístroje, v nejhorších případech operační zásah.

Vypsání problému na blog je taky řešením. Vidím to tak, že samotná cesta popsání a zveřejnění na blogu je zde řešením. Při formulacích musíme hledat základní fakta, která v běžném denním životě nejsou přímo zjevná. Zatím jsme si na ně neudělali čas. Teď to musíme promyslet a vysvětlit nezasvěcenému - zde už je hledání podstaty, ze které může vyplynout samotné řešení. Mnohdy při psaní článku o bloku přijdeme na příčinu, která blok zavinila. V tom vidím velký užitek pro život blogaře - svojí podstatou řešení je užitečný i pro druhé.
Kitty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU