Poupata

8. února 2011 v 11:14 | Kitty |  Úvahy a zkušenosti
Život blogaře mi přijde jako život rostliny. Jak tak pochoduju a okysličuju svůj mozek, najednou jsem to pochopila, došlo mi, co vám teď nabídnu.

Rostlina v zimě odpočívá, přežívá. Já jako blogařka teď v zimě přežívám bez nápadů na blog, pod hnědým povrchem okoralosti se chystají témata dalšího života. Chybí tam živý vítr zelených rostlin v zahradě, ale na základě dosavadního života rozmýšlím další příští. Sedím třeba doma, ani na vycházky nevycházím.

Jen zasvítí sluníčko a trochu se oteplí, vyjdu na vycházku, začnu se nadechovat větérku života. Koukám kolem, zaslechnu zpívat ptáky a už přilétají nápady. Míza blogu se začíná hýbat, živit se poznáním z potkaných věcí a poznaných situací.

Z oživení se pomalu rodí lístečky - články na blogu, podporované vláhou komentářů. Počet článků se množí tak, jak je bohatší život v jarní etapě. Podle rozvíjející se farmy a zkušeností se objevují a sílí větve, ze kterých žijí ony lístečky a pak i plnohodnotné listy. Ty a jen ty listy přijímají světlo, fotosyntézou přivádějí energii. Komentáře dodají vodu, ale nejsou zásadní. Voda třeba i naprší, strom si umí vodu vyhmatat v zemi, padne rosa...

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

A pak přijde porucha a je vymalováno. Klekl mi počítač, budu to řešit. Denně se sem podívám, ale delší články nenapíšu, i tady u Mařenky je zima.
Asi ani počítač už se nemohl dívat na ty dlouhé a těžké články a nebo má taky své dny. Zatím si čtěte u konkurence. Já to stejně dlouho nevydržím, tak mi aspoň nenadávejte. Víte, proč se vám masivně neozývám.
------------------------------------------------------------------------------------------------
Kitty

(Pokračuju v článku)

Život farmy i život blogaře jde dál. Získané zkušenosti a výživa zakládají na pupeny či poupata, u blogaře se třeba zkrášlí jeho blog. U rostliny je naděje v květu a pak plodu. I blogař získává zkušenosti, naděje blogu je v rostoucí kvalitě i počtu smysluplných, vtipných a lákajících článků. Strom vytvoří poupata a časem je otevře opylovačům a pylu. Blogaři nápadité a vtipné články přinesou komentáře, podobné oplodňujícímu pylu. Pyl naláká hmyz, bez něho by květ byl zbytečný. I blogaři jeho články objeví a přivábí čtenáře. Vůně květů je účelem i nadstandardem. U blogaře je to jeho pověst. Pro tu na jeho blog chodí čtenáři. U obou je cílem ovoce. U obou je ovoce nadějí pro zachování života. Rostliny i blogu.

Někdy přijde vichřice i liják. Rostlině i blogaři ztíží život, znesnadní mu jeho roli. Blogaře někdy zradí technika, jako se to stává v poslední době mně i dalším.

Pak zase přijde nový den se sluníčkem a obnovenou funkcí PC. Přijde spolehlivě. Rostlině je možné přisvítit, zakrýt, přihnojit. S technikou je to snadnější. Je možné ji vyměnit a zrajeme dál. Život jde dál...

Kitty
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 otavinka otavinka | Web | 8. února 2011 v 15:01 | Reagovat

Milá Kitty !
Ty máš poblíž také nějakého počítačového experta, který se na to podívá anebo jsi to už pevně odepsala a koupíš nový ? Margaritě se taky sekl počítač, je nás asi víc. Chtělo by to nějakého mladého kluka, který se v tom vyzná, aby Ti v obchodě nedali něco počem nic. Pa a hodně úspěchu ! :-D

2 jezura jezura | E-mail | Web | 8. února 2011 v 17:15 | Reagovat

Tak už vím, že PC zase jede, tak jsem ráda, určitě už "jedou" také další nápady na blog!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU