Slepičí příběh

5. února 2011 v 19:32 | Kitty |  Živočíškové a mazlíci
Odpoledne koukal můj nejpozornější na ženský tenis. Potom se najednou zvedl a vyšel ven. Za chvíli přišel celý červený a vyjevený... Nevěřícně vrtěl hlavou. Po chvilce se mi svěřil, že neuvěřím, co se mu právě stalo. Mám to napsat na blog. A mám si vzít pořádný papír, je to složitý!

Ráno vždycky otevře slepičkám dveře kurníku, vypustí je na dvůr a po nějaké chvíli je zažene do kůlny. Teď v mrazech jsme se dohodli, že kurník bude zavírat, aby tolik nevymrzl. Už nekontroluje, jestli vyšly všechny pipky.

Teď z něho vypadlo, že večer šel už pustit slepice zpět na dvůr. Obvykle přitom otevře vrátka mezi dvorem a kůlnou, v ní popadne misku s naklíčeným zrním, v mrazu ještě napájecí kbelík s vodou, zrní dá ještě na dvůr. Slepičky si projdou do dvora nazobat se trávy. Při cestě do kurníku si ještě zobnou a postupně se usalaší v kurníku.

Dnes tedy šel večer pustit slepice zpět do dvora. Ještě než šel otevřít vrátka, "šetřil kroky" a prvně šel otevřít kurník, aby tam už pak nemusel jít. Jen dveře otevřel, vypadla mu k nohám černá slepička. Vyjeveně na to koukal. Skoro bezvládná - asi žíznivá, hladová, zmrzlá. Chtěla jít snášet a ztuhla u dveří. Ulekaně ji chytil a vynesl na dvůr. Rychle donesl zrno a snažil se, aby si zobla. Po pár zrnkách ji zase chytil a odnesl k napájecímu kbelíku s vodou, aby se napila. Ale dřív než se napila hledala hnízdo. Čtyři košinky prošla a za chvilinku snesla vajíčko. Koukal na to, nechápal...

Doma jsme to dohromady dali. Ráno ještě rozespalý v šeru otvírá kurník a po chvíli jeho dveře zase zavře. Venku přítmí, uvnitř tma - nevšiml si, že tam ještě chrupe jedna černá slepička. No zaspala.

Věřím, že po téhle zkušenosti už vždycky ráno do kurníku hodí oko!

Kitty 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Otavínka Otavínka | Web | 5. února 2011 v 22:53 | Reagovat

Milá Kitty, no to je tedy zajímvé story. Doufám, že si toto slepičí příběhy ukládáš na samostatný dvorek, aby pak mohla vydat knížku. Přeji hezkou neděli. Už jsi byla u Milánka na výjimečné soutěži: :-)

2 adaluter adaluter | Web | 5. února 2011 v 23:02 | Reagovat

Chuděra pipinka, to vajíčko jí ale muselo tlačit, živě si to dovedu představit, maminko, musíte si počkat, porodnice otevírá až večer. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU