Apokalypsa těchto dní

13. března 2011 v 22:52 | Kitty |  Úvahy a zkušenosti
Žijeme historické dny. Média chrlí hrůzy kam se podívám...

Pátek 11. března 2011 asi bude nadlouho černým. Zemětřesení 9. stupně Richterovy škály u pobřeží Japonska uvedlo Japonsko do veliké zkázy. Otřesy masivně ničily na pevnině a následná vlna tsunami udělala z pobřežních prostor japonské země obří smetiště. Snímky ze satelitu ukazují totální zkázu. Narušené stavby jaderných elektráren s únikem radioaktivity, hořící rafinerie, pobořená celá města, plovoucí auta a ničené lodě pod mosty - obraz apokalypsy. Trénovaní Japonci přece jen nesou katastrofu klidněji. Aspoň tak nám to celé dny přinášejí světová média. V zemi mobilních telefonů kolabují sítě; i tady však nasazují mobilní převaděče. Pilní a skromní Japonci už v neděli začínají uklízet zkázu, potřebují prý to pro svůj vlastní pocit jistoty a pořádku. A to se čeká skoro jistě další silné zemětřesení

I u nás ve středu Evropy budeme muset přehodnotit naše jistoty ohledně bezpečnosti jaderných elektráren. Celé roky nás ujišťovali o nemožnosti poruch pro nepravděpodobnost ničivých zemětřesení v našich zeměpisných šířkách. Teď Francie i Německo zvažují, co by kdyby. A i kdyby, tak co by?

To jsou katastrofy globálního rozměru. Jenže v neděli koukáváme na Otázky Václava Moravce. Dnes skutečně zasáhl řadu bolestivých míst naší státní současnosti. Otazníky a nejistoty kolem důchodové a daňové reformy. Stálé úniky dat a korupce, obrovské úniky a nedostatky kolem velkých staveb. Jak to tak propírají, jsem po hodině zajímavého pořadu tak unavená, že z přemíry informací usínám. Asi se tělo brání hrůzám a děsům kolem nás. Dnes ani kafíčko nepomohlo. Ještě že mi zavolala sestra a přinesla pár lidských informací, i když ani ty nebyly nic moc.

Dnes jsem byla hodně vděčná za ty lidské rozměry a starosti a radosti lidiček kolem nás. Dokonce jsem byla i trošku smířlivější k Betty, která okousala Pepínovi na jeho mobilu anténu. Nějak se k mobilu dostala a dala mu za jeho nepříznivé zprávy co proto. A to už ani nekomentuju, co usykával Pepíno, když oblepoval poznamenanou anténu.

Mám starosti všedního dne. Asi jsem raději, že mám starosti lidských rozměrů. Protože zprávy o nelidském utrpení všude ve světě skoro v přímém přenosu - to je globalizace k neunesení! Proto jsem taky tak ráda, že dnes po celý den si upřímně a srdečně píšeme mejly s mojí nejnovější kamarádkou. Objevila jsem ji po přečtení jednoho komentáře u kamarádky blogařky a sedly jsme si svými životními zkušenostmi i názory. Není hezčího pocitu než najít si spřízněnou duši, naladěnou na stejnou strunu. Dnes zní celý den. I přes katastrofické zprávy ze světa. Telku vypínám - a budu procházet po známých blozích kamarádek a kamarádů blogařů. Našli jsme se, máme si co říct. Ty laciné dušičky na blogu můžeme zablokovat. Aspoň tak se můžeme bránit všemu plytkému, co bohužel taky život přináší. To všechno můžeme.

Tohle je naše vítaná "malá globalizace" na našem rodném blogu. Který mi navíc už zase funguje, už maluje odstavce jako před nedávným "Velkým třeskem" na blogu.cz. Toto je moje malá jistota, jak to tak vypadá. Známá kvalita při známé činnosti, mnou tak milované. Co bych dnes mohla chtít víc? Při tom všem...
Kitty 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Otavínka Otavínka | Web | 14. března 2011 v 8:18 | Reagovat

Milá Kitty,
byla jsem včera tak zaneprázdněná, že jsem se na PC dostala jen krátce. Tvůj článek o katastrofě v Japonsku se mi líbí. Myslíme na to všichni. Kromě těch hrůz si člověk uvědomí, že i na nás Evropany to bude mít hrozný vliv. Nelze se utěšovat tím , že je to daleko. Stačí silný vítr a budeme dýchat stejný vzduch všichni. Když se k tomu přidají ještě soptící vulkáni vrhající kameny do 4 km, tak i zprávy o střetu asteroidu se Zemí nejsou takvou sci-fy, jako se dříve zdálo. Prosím Tě napiš mi, co je to geokeška? Hezký den! :-)

2 Jitka Jitka | E-mail | Web | 14. března 2011 v 11:13 | Reagovat

Už to ani nemůžu poslouchat. Země se tam stále chvěje a já jen trnu, aby jaderná katastrofa nenabrala ještě větších rozměrů. Ještě že ti Japonci jsou tak disciplinovaní a zvládají ty hrůzy docela dobře. I když nevím jak "dobře" se dá taková hrůza ustát.Tolik mrtvých a zraněných, zničeno na co se podíváš.Budou se s tím dlouho vyrovnávat a celý svět s nimi. :-(

3 Agony Agony | Web | 14. března 2011 v 15:52 | Reagovat

Ahoj, myslím to vážně, už jen to, že dneska opět lezu na blog :))
Byla bych moc ráda, kdybys mi mohla radit, jak začít, myslim, že ty jsi do toho ale nešla hladem, jako to plánuju já, že ?

4 jezura jezura | Web | 14. března 2011 v 17:48 | Reagovat

Také ty hrůzy sleduji a není mi dobře po duši i po těle. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU