Číhej, miláčku, číhej!

15. března 2011 v 8:37 | Kitty |  Život mého blogu
Znáte scénku, kde rodič pochválil za nastalé ticho svoji ratolest a potom zjistil, že rozstříhala mamince šaty?


Tohle podezřelé ticho nastalo včera u nás. A začalo to nevinně. Pepíno nemohl najednou najít rádiovku. Vždycky ji dává na stůl u počítače a najednou tam nebyla. Dotazem si ověřil, že já nic, že o ní nevím. Než znovu vyšel ven koukal zběžně všude. Nenašel.

Vrátil se a posnídal. V klidu poseděl a najednou jsem zaznamenala jeho zamručení. Tichounké. To bývá znamením nějaké závady nebo experimentu, spojeného s naší novou psicí. Zjistila jsem, že hledí před moje nohy pod stolem u počítače. Tam se nic nehýbalo, tam byl klídek. Zahlédla jsem sice Betty, ale klidně si ležela a to je po explozích její aktivity dobře. Tentokrát to ale dobře nebylo. Jeho pohled stále vábil, abych zpozorněla. A bylo to tady!

Náš mazlík vyležoval a za ním jsem zaznamenala kulatý tmavý předmět. Docela mě zamrazilo, rádiovka je Pepínův kultovní předmět, na tu se léta nesmí sáhnout, i když připomíná vrabčí hnízdo. Tato je hódně nová - a dnes zároveň zoufale rozebraná. Betty si potichu hrála tak dlouho, až vykousala anténku z rádiovky. Stála jsem jako Lotova žena. Panebože, co s tím? Takový flek nemám!?

To bylo včera večer. Ráno mi přehodil kousek fleku z vlněného svátečního kabátu - a mám prý s tím šetřit. Příští minuty jsem seděla u okna a šila a šila, abych díru pečlivě vyspravila. Na symbolu by neměla být znát trhlina. Na státním praporu by zašité kliky taky nevypadaly dobře a ani by si to nikdo nesměl dovolit. Jenomže já pro mého faremního pracanta jinou rádiovku nemám a tak nějakou chvíli bude muset chodit se zašitou, bez anténky. Ještě že to byl jeho miláček. Dnes jsem poprvé nahlas zalitovala chvíle, kdy jsem toužila UŽ MÍT PSA!
Nějaká chvíle bez šoků s její přítomností u nás - jak by se dnes hodila. Ale nechci se rouhat - když ono zrovna bylo takové tichúčko...
Kitty
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 adaluter adaluter | Web | 15. března 2011 v 10:01 | Reagovat

Ticho je vždycky podezřelé, jak u psů, tak u dětí. Řev, dupání, rány to mě nechává klidnou, ale jak se rozprostře naší domácností plíživé ticho, do minuty zpozorním, protože to zaručeně znamená, že se můj poklad snaží zjistit, jak by se dala otevřít pračka plná vody, zapálit svíčka, kterou tak ráda sfoukává, podívat se z okna, kdo jde právě kolem (samozřejmě pomocí židle a hlubokého výklonu),nebo aspoň mačkáním všech tlačítek na mobilu docílit úplného vymazání, nejen všech fotek, ale nejlépe i adresáře. Zkrátka, ticho se štěnětem, ať už psím nebo lidským, je vždy tichem před bouří.

2 babi Maňasová babi Maňasová | Web | 16. března 2011 v 7:33 | Reagovat

Jé, tak tohle dobře znám. Naše Špagetka nerozkousala sice rádiovku, ale několikatery boty. Manžel se vyzouvá ve sklepě, kde mají naši DVA psi svoje pelíšky. A když si zapomene dát boty do botníku, Špagy si je na noc vezme do bedničky a ráno jsou z nich torza :-D

3 jezura jezura | Web | 16. března 2011 v 12:31 | Reagovat

Jo, dnes jsem četla v "drbně", že existují psí obojky, které naučí psa snad všechno! Nestudovala jsem to příliš, protože to není pro mne aktuální, ale kdyby to nepřešlo tak víš, že můžeš shánět něco, co snad pomůže. A ty Betty, se nedej! Chtěli tě, tak co! ;-)

4 otavinka otavinka | Web | 16. března 2011 v 16:12 | Reagovat

Milá Kitty, já si myslím, že je to všude stejné. Jakmile něco ztichne, v přírodě i doma, je to jako před bouří. Já si myslím, že i Bettynka si byla plně vědoma, že udělala něco nepatřičného. Ale popisuješ to tak bezvadně, že jsem se u toho nasmála. Ale vím, že kdyby to neudělala Bettynka, byl by oheň na střeše. A propo, jaký dáreček chystáš Pepinovi k svátku? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU