Jak?

9. března 2011 v 15:14 | Kitty |  Zdravíčko a papu
Blíží se jaro. Budeme zdravější...
Po zimním čase plném tučných jídel se blíží jaro. Načerpali jsme hodně "zásob" do nové práce na latifundiích. Teď nám při ohýbání budou tukové polštářky vadit. Měli bychom odlehčit naši stravu, abychom se líp ohýbali. Metodu vidím ve stravě trochu víc přikloněné k nemasovému obsahu jídla na talíři. Jíst vegetariánštěji.
Ke každému jídlu se nutím přiložit aspoň doporučených 150 gramů zeleniny. Pomůže zasytit svým objemem. Pomůže k masáži střev svým složením. To je všechno svatá pravda. Ale neumím ji udělat atraktivně, dokonce si myslím, že ani efektivně.
Koupila jsem si publikaci, nádherně vyvedenou. Láká ke snadné přípravě zeleniny. To je to pravé - řekla jsem si. Neumím to správně udělat, tohle mě vytrhne! Zase jsem si naběhla. Kvalitní papír dobře posloužil vydavateli, za křídový papír s lákavými obrázky zeleniny jak z výkladu jsem v dobré víře vysolila dost tučný peníz. Obsahem jsem byla hodně zklamaná! Vařilo se v ní pouze z exotické zeleniny. Ovšem hlavně tak, že mi vysvětlili, jak se pěstuje, málem i čím se hnojí, hezky vypočítali stupnici barev!
Zase ten starý problém. Zelenina je na přípravu dost náročná. Nejsem z minulosti zvyklá ji připravovat. Už slovo vegetariánská láká = přispěje ke zdraví, bude atraktivně vypadat na talíři. Prd velebnosti - knížka se po dvou pokusech o přípravu cizozemské zeleniny zařadila mezi podobné publikace. Už toho mám dost! Při příštím sběru s tou veteší křídovou praštím do kontejneru! Zase se budu spoléhat na své kysané zelíčko z hrnce, červenou řepu a zásobu sterilované zeleninky z vlastního "chovu". Vypěstuji si ředkvičky a kedlubničky, naťovou a kořenovou zeleninu, naklíčím si obilíčko a přestanu šilhat po exotické zelenině. I když je to škoda.
V Blansku jsme měli veget jídelnu a tam jsem se cítila jako spotřebitelka. Dala jsem si co jsem chtěla, udělala jsem něco pro svoje tělo a hlavně - připravili to pro mě neználka jiní a hned! Docela mi chutnala, dala jsem vydělat paní majitelce a ještě jsem udělala něco pro svoje zdraví. Zde nevím o žádné takové jídelně, škoda. I když - mám internet, skouknu, kde co je a otipnu to. To by v tom byl čert, abych nenašla a občas si nedala semínka, oříšky a nějakou tu exotickou zeleninku. Nemusím být přímo vegetarián, i šmakoun a tofu mi chutná. Jenže je to ještě vegetariánská strava?
Kitty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 otavinka otavinka | Web | 9. března 2011 v 20:04 | Reagovat

Milá Kitty,
šmakoun a tofu je vegetariánská strava. Víš, osvědčilo se mi připravovat zeleninu: ředkvičky, brokolici, čínské zelí, hlívu ústřičnou, mrkev atd. v páře. Koupila jsem si bambusový pařáček (aby kov neodebíral zelenině vitamíny), podusím zeleninu a na talíři zakápnu olivovým olejem. Jinak nesolím, nekořením. Je to dobré. :-)

2 Iva Iva | 10. března 2011 v 10:56 | Reagovat

Ahoj Kitty, já myslím,že se nemusíme takhle trápit, mám ráda maso pouze s dušenou zeleninou jako přílohou, žádné knedlíky ,hranolky , brambůrek třeba jeden v té zelenině. Čerstvou zeleninu zase miluju ve formě všelijakých salátů, teď po zimě mám na ně ukrutánskou chuť.A do salátu také může přijít troška masa, třeba tuňák. Pěkný den! :-D

3 Kitty Kitty | E-mail | Web | 10. března 2011 v 11:07 | Reagovat

[2]:Ivy, článek je k tématu týdne Vegetariánství. Zde hlavně ke složitosti přípravy zeleniny a pro mě primárně jakési neatraktivnosti zeleniny. Jsem masový typ, ale už jím maso rozumně vzhledem ke dně. Dík za reakci, ale o nás se neboj. Prostě jen vyjímečně jíme uzeniny a uzené a i denní porce masa omezujeme vzhledem k věku... ;-)

4 jezura jezura | Web | 10. března 2011 v 14:10 | Reagovat

Já a zelenina? Nejraději ji mám syrovou. Ale ani jinak se jí nebráním, i když - maso je maso. :-(

5 Bohunka Bohunka | 10. března 2011 v 14:29 | Reagovat

Já mám nejraději zeleninu a ovoce ze zahrady ,než dojdu na konec jsem najedená v létě v zimě je to horší.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU