Kapky, skrvrny, šmouhance... uááá!

28. dubna 2011 v 22:15 | Kitty |  Jak žijeme na farmě
Ještě pořád žiju flekatě. Domalovává se po sekání elektriky...

Sekáči a montéři nové elektriky odešli. Dozděné rýhy vysychaly, bledly. Po minulém malování nám zbyly nádoby s barvami. Teď se hodily. A Pepíno opravuje, maluje, barví a bílí. A já utírám, umývám, otírám a drhnu kapky. Likviduju skvrny na nábytku. Leštím šmouhy na sklech. Lezu po zemi, pořád dokola zametám odrhnutý písek a čistím kapky na zemi. Naštěstí nemusím čistit zásuvky a vypínače. Malíř před akcí je odmontuje a pak zase nandá zpět.

Ale přece jenom. Pořád nemám nastěhováno, protože nejsou čisté podlahy. Nejsou čistá skla a pokud byla, už zase nejsou. Náš domov je teď flekatý a to není pěkné. To frustruje.

A do toho přijde porucha internetu. Už včera jsem to před polednem v klidu vypnula a od té doby nic. Až dnes jsem šla se připojit k Mařence. Jenže tam byla vypnutá obecní elektrika, navíc ani nebyla doma. Došla jsem domů skoro zoufalá, navíc se Betty lekla psa a utekla mezi dva náklaďáky. Milí řidiči zpomalili a naší dámě kynuli, aby zmizela ze silnice. Já pěnila a zuřila na oba psy, na majitele - a Betta si nakonec sedla doprostřed silnice, kde se chtěly minout dva protijedoucí skrejpry s hlínou! Ke mě nechtěla jít, pes ji blokoval, dva obrovské vozy stály a ona se smála. Já skoro brečela. Doma jsem slupla prášek na bolení hlavy a šla volat provozovatele našeho internetu pro poruchu netu. Prý - paní, vypadla Suchá hora, až to zapnou, tak se na to podíváme, zavolejte.

Na dvě minuty jsem odběhla do zahrady, při návratu informace od Pepína: celé vedení MAME se na cestě k nám! Jen jsem se nadechla, už tam byl jeden. Usedl k Bettě, obtúlali se, kulila jsem oči. Hodinu a půl byl ve spojení s dalším odborníkem, hledali, testovali. Vyměnil router, pořád chyba. Znovu ho vymontoval, testoval, restartoval... nakonec byl po pěti letech ten náš vadný. Dal nový a internet jede. Konečně.

A aby to nebylo dnes jednoduché, přijel montér vyměnit plynoměr. Jen tak se vrhl k HUPu, otevřel a chtěl montovat. Šla jsem po něm, přišel hospodář, montér vyměnil za nový. A prý - to nechápu: nemáte to zasypané pískem. Na můj dotaz vysvětlil: máme vnitřek zasypat dvěma kolečkama pásku! Význam mi hlava nebere!

Pořád se něco děje. Zatím likvidujeme škody, čistíme šmouhance v domě. Jakoby to nestačilo. Ještě krachne net a přepadne nás měnič plynoměru. Už se těším, až u nás bude nechutně klidno a všude čisto. No čisto. Za hlavními dveřmi v domě máme plaketu s nápisem:

"Pozor! Vstupujete do pásma smrticího nepořádku!"

Jak to odpovídá dnešním poměrům u nás!

Kitty
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 signoraa signoraa | Web | 28. dubna 2011 v 22:35 | Reagovat

Tak tenhle stav důvěrně znám. Náš dům je starý téměř 80 let a my neustále něco vylepšujeme, přestavujeme. Někdy za pomoci řemeslníků, jindy svépomocí a stylem "Ferda Mravenec - práce všeho druhu". Vzpomínám na to jak jsme žili téměř půl roku na staveništi.
Přeji výdrž a hodně radostí se psím ocáskem. :-D

2 Latryna Latryna | Web | 29. dubna 2011 v 7:22 | Reagovat

Už 11-ty rok prerábame starý cca 100 ročný barák. Vymenili sme drevené dosky na podlahe, zaliali do betonu podlahové kúrenie, vymaľovali steny... Pred 3 rokmi sme ale prerábali celú strechu, barák sme "zdvihli" o podkrovie a keď bol barák holý bez strechy, tak nás 4x vytopil mega lejak. Steny boli totálne zničené...
Takže viem o čom píšeš, je to radosť ale aj starosť a nervy.... pá zdravím!

3 jezura jezura | Web | 29. dubna 2011 v 20:59 | Reagovat

Bude to mít někdy konec? To jsi ještě dobrá, že vládneš. Jak psychikou, tak fyzičkou. Ale jo, dobrý to bude, ale musíš vydržať! :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU