Útěky II.

12. dubna 2011 v 21:38 | Kitty |  Dynastie křečků
Stalo se jednou, že se nám zatoulala Lucinka. Samozřejmě naší vinou a k tomu ještě od mláďátek. Její ztráta by byla o to horší.

Prolezli jsme a proposlouchali celý jednopokojový byt. Poslech probíhá v jógové pozici kobylky, abyste byli dostatečně u země a mohli se orientovat podle šustotů a pohybů v prostoru. Nikde nic! Sluch také nepomohl. Konstatovali jsme, že je v konečné stanici. Tedy buď za oplechovanou sprchou nebo ve větrací šachtě. Pak lze buď rámusit za záchodovou mísou a dostat ji přes rozebraný sprchový kout do kuchyně nebo vypáčit díl umakartové stěny za plynovým sporákem a zkusit ji ze šachty vypudit do kuchyně nebo zase přes tu sprchu...

V tomto případě se stalo to druhé, ale jen tak, že se polekala a nějak se zaklínila mezi plechy v šachtě. Na naše zoufalé tlučení do plechů se začala ozývat. Po každém úderu zaúpění. Ona tehdy byla navíc ve tmě, neviděla nic a vlastně sténala hrůzou. My jsme stupňovali klepání. Ona bolestně odpovídala. Mysleli jsme, že je zraněná. Její hlásek tichl až už se neozývala vůbec. V hrůze jsme tedy vypáčili ten umakart, se štěstím ji zahlídli a jaksi ji po delší chvíli vyprostili. To byla úleva!

Proto úzkostlivě chraňte křečka před útěky v kuchyních, koupelnách a WC. Navíc - nebezpečí hrozí i ve kbelíku s vodou na WC, máte-li přes něj úklidový hadr. Hravě vyšplhá po hadru a může spadnout dovnitř, kde by se utopil.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU