Zlatá šňůra!

28. dubna 2011 v 23:22 | Kitty |  Úvahy a zkušenosti
Dnes ráno nám praskla šňůra od předokenních rolet...

Bydlíme na Vysočině s převahou západních větrů. Když mohutně prší a západní vítr žene vodu na okna, mívala jsem o zábavu postaráno. Lítala jsem od okna k oknu a ždímala hadry na parapetech. O větrech na Vysočině ani nemluvím. Od těchto potíží nám odpomohly zmiňované předokenní rolety. Dobrá věc. Při vichrech a záplavě deště stáhneme rolety, odpadne rotování s kbelíkem a ani vichr nemá šanci. Pořádně stažené brání taky proti promrzání, je to znát.

Nechali jsme si udělat už vylepšené. Dřívější ve větru drnčely, naše už mají kartáčky a nedrnčí, neklapou, nehlomozí. To bylo v roce 2005. A dnes potřebujeme pomoc!

Po ránu jsem zastihla Pepína u nastartovaného počítače a zjistila, že hledá opraváře na opravu té přetržené stahovací šňůry. Pokračovalo to telefonáty - prezidentka firmy LOMAX, dispečer, bývalý montér. Jako pohádka o slepičce a kohoutkovi. Pro montéra jsem musela rychle schrastit, jaký to je systém a rok montáže. A zde se mi znovu osvědčily zápisy v PC, sešitech denních záznamů i přesná evidence záručních listů a faktur. Našla jsem záznamy - v texťáku v PC i obálku s účty a montážními listy v nejspodnějším šuplíku, v těch nejstarších. Zavolali jsme datum montáže, firmy a značky rolet.

"Páni, to je stará Lomaxka, to už se nevyrábí. Ale kdo a kdy vám to dělal? Jaký typ? "

Na třetí pokus jsem z texťáku vykutala informaci o datu montáže.Z něho jsem usoudila, kde budou potřebné doklady. Byly. Nebylo tam ale číslo faktury, to zase dodal sešit denních záznamů z roku 2005. Montovali to už dávno, teď už firma určitě není, je to starý typ, ale jsou prý zakázky na opravu zrovna těchto starých typů. Dokonce tam čeká i zakázka jedné paní, které kočička překousala zrovna tu šňůru. Objednají, zavolají...

Věřím, že se dočkáme. U nás jsou laviny těch starších rolet. Kvůli šňůře rozhodně plastové rolety za kovové měnit nehodláme. Můj "mechanik" už leze po oknech a koumá:

"Při nejhorším vyměníme šňůru z rolety v "zadnici", kde je stahujeme minimálně. Určitě se vyrábí, protože paní ji objednala. V Řempu bych je taky možná sehnal."

Za peníze v Praze dům! Může to být díra v trhu. Ale asi není. V doznívající éře "zlatých českých ručiček" nevěřím, že by v tom někdo nepokračoval. Vyměnit šňůru by nemělo být tak těžké. I když bude asi potřeba roznýtovat venkovní kryt, jak konstatoval můj "montér Váňa".

Zatím jsem povytaženou roletu podepřela nazouvákem ponožek. Pomoc by mohla přijít v pondělí. Když nejde o život - přežijeme i s polostaženou roletou. Pomoci se naše ještě stále klasická dřevěná okna starého domu dočkají. Skoro všichni okolo už mají na starých "kuťách" okna plastová. Já jsem staromilec, ctím a vážím si starých a osvědčených věcí. Jako náplava tuším a Pepíno jako rodák ví, že osvědčené se má nanejvýš renovovat. Protože kdo ví, co Vysočina udělá s plasty. Dřevo je dřevo.

Kitty

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Latryna Latryna | Web | 29. dubna 2011 v 7:00 | Reagovat

Milá Kitty, ja som myslela, že vymeniť šnúru na rolete nebude žiaden problém, pretože v podstate je systém na roletách rovnaký...My sme rolety montovali sami - teda manžel, takže prípadná výmena šnúry bude "malina". Takže držím palce, aby sa to bez problémov podarilo!!! pá a prajem pekný deň! :-)

2 Latryna Latryna | 29. dubna 2011 v 7:23 | Reagovat

[1]:Trochu som si počítala, komentíky zanechala... ale chýbajú mi tu fotečky!!! :-(

3 signoraa signoraa | Web | 29. dubna 2011 v 12:57 | Reagovat

Doufám a přeji, aby se roleta podařila opravit. Já si někdy připadám jako v Kocourkově. Odešlo těsnění na splachovači a když jsme ho sháněli, bylo nám řečeno, že se už nedělá a musíme vyměnit celý splachovač. Koukala jsem tehdy jako "z jara". :-D

4 Otavínka Otavínka | Web | 29. dubna 2011 v 14:10 | Reagovat

Milá Kitty, Ty máš ještě i kliku, že Tvůj Pepino je jak "Lupino údržbář" a se vším si ví rady. My jsme plastová okna rádi vyměnili, protože těmi dřevěnými, které byly zkřížené šíleně táhlo.Držím Ti pěsti pro štěstí, aby se Ti zadařilo vše, co má a bylo vše O.K.
Otavínka :-D

5 jezura jezura | Web | 29. dubna 2011 v 21:05 | Reagovat

Prý problémy jsou od toho, aby se řešily. Tak uvidíš, že to dobře dopadne. Držíme všechny čtyři! :-P

6 aukce-aukro-cz aukce-aukro-cz | 1. května 2011 v 22:19 | Reagovat

Katalog všech firem prodávající zážitkové dárky přes internet a články na toto téma najdete také na http://firmynazazitky.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU