Kuřítka mlaskají!!!

2. července 2011 v 15:53 | Kitty |  Vykutálenosti
Ještě v docela čerstvém šoku píšu tento článek...

Zachtělo se mi papu "slepice na paprice". Už jsme ji dlouho neměli a Pepíno mi avizoval jednu neperspektivní slepici, co už nenese. Jenže ji tri dny naháňal a nic. On je totiž náš kohoutek důvtipný. Tato stařešinka chodila z kurníku poslední a vládce dvora čekal tak dlouho, dokud se nevyloudala a i pak ji doprovodil do výběhu (přes dva dvory). Když jsem včera fňákala o masíčko, tak ho Pepíno dnes prekabátil - slepičku později zastihl se povalovat v hnízdě a odchytil ji tam. A už jsem ji oškubanou měla na stole.

To ještě není jádro článku. To se budete divit!

Dočistila jsem ji, opálila, otevřela, rozřezala. Měla pár malých vajíček, která jsem dala na mističku nahoru do linky. Pařátky vedle na tácku. A odešla k počítači, nahlídnout, co přibylo - to tak dělám víckrát denně. Za chvíli na rohožce nějaké divné zvuky - zastihla jsem tam Betty s pařátkem v tlamce. Upamatovala jsem se, že mám dole nedokončenou přípravu slepičky k vaření. Sešla jsem zpět do kuchyně, sebrala Bettce pařátek:

"Ty jedna hyenice, to se nedělá!"

Jenže jsem zjistila, že nejen pařátek, ale i kuličky malých vajíček doznaly újmy. Betty asi vyskočila nahoru na linku a asi je testovala: dvě z nich byla "nazobnutá" - žloutek rozteklý po misce. Odebrala jsem celé žloutky a zbytek vylila na plastové prkýnko. Jak tak byla na dvoře Betty (znova dostala svůj uloupený pařátek a obráběla ho) a kvočna s kuřítky, nabídla jsem roztečené žloutky k sežrání. Betty dělala NEÉ a tak jsem plast přistrčila na kameny kvočně s doprovodem jejích nadějí. A teď to přijde, dávejte pozor. Něco takového jste nabeton neviděli!

Celá grupa se přihnala k plastu. Moc naděje jsem si nedělala, začali zobat kousíčky. Když tam zbyly jen kalužinky žloutků, kvočna zobla a mínila toho nechat. Ne tak dorost. Oprsklá kuřítka začala zobat a ťapkat v tom. Jedno zabralo. Zanořilo zobáček do kalužky a jelo s ním dopředu. Ono NASÁVALO ŽLOUTEK! Za zobáčkem zůstávala rýha ve žloutku. A to ještě nebylo všechno, nekecám! Ono totiž začalo při nasávání MLASKAT! Fakt, bylo to slyšet! Ostatní kuřítka se rozpačitě přidala, pak i další si začala mlaskat na žloutku! Dovedete si představit deset maličkých kuřítek, která mlaskají tekutinu? Asi ne. Je pravda, když dám někdy vyzobat slepicím misku se zbytky polívky, vyčistí ji dočista dosucha. Nějak musí vysát tu tekutinu! Dnes jsem byla pozorným a zvídavým svědkem - kuřítka umí mlaskat tekutinu! Připadala jsem si jako v pořadu Zázraky přírody! To by národ koukal, kdyby se v pořadu něco takového objevilo!

Těžko k uvěření pro vesnickou náplavu. Pozorní farmáři to asi ví. Možná. Víte to i vy? A věříte tomu?

Kitty
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 jezura jezura | Web | 2. července 2011 v 18:29 | Reagovat

Milá Kitty, to tedy taky koukám, v životě jsem to nejen neviděla, ale ani o tom neslyšela. Ale věřím ti, proč bych neměla? Jsi důvěryhodný člověk, tedy ano. Je to opravdu hodně zajímavé, zkus to nabídnout do Zázraků přírody, uvidíš! :-)

2 otavinka otavinka | Web | 2. července 2011 v 19:29 | Reagovat

Milá Kitty, jsem jak u Jiříkova vidění, ale jde to od Kitty. Pěknou neděli. :-D

3 Kitty Kitty | E-mail | Web | 2. července 2011 v 19:42 | Reagovat

[1]: Děvčata, je to pravda pravdoucí. Dokonce jsme to rozebíraly se sestrou a ta to taky naznala. Kdybych to sama neviděla, ani věřit nebudu.
To jste rády obě, že mě máte, že? Do Zázraků života by to trvalo měsíc třeba a vy to máte během 5 minut i s napsáním.
Ale farmáři a chovatelé prý to znají... :-)

4 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 20:34 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU