Makám!

14. července 2011 v 11:05 | Kitty |  Život mého blogu
V posledních hodinách makám...

Mám soubor T602, ještě starý texťák s důležitými (i zbytnými) daty a informacemi. Mám ho fyzicky ještě na starém počítači. Pro jistotu. První pokus přenést ho odborníky skončil CDčkem, kde je celý soubor zálohovaný, a úplně stejným T602 už nahraným v novém PC. V novém PC do něho můžu i psát, ale jsou zde špatná písmena a nejde mi vytisknout. Řekla bych s klasikem: Všechno je jinak!
Přesněji: TEĎ je všechno jinak.

Můj miláček technik PC Petr mi vytvořil na ploše zástupce s názvem "záloha txt", do kterého můžu konvertovat původní soubory. A třeba je i přejmenovat nebo nechat tam. Původní soubor se potom smázne. Dělám si evidenci, který jsem přesunula a který nechala v původním T602 jako nepotřebný. Vyletí nenávratně do černé díry a nebude zatěžovat PC.

Tak teď makám na tomto úkolu. Jen pro ilustraci uvádím, co provádím!

Klik na ikonku (602) na ploše
Klik na Tento počítač
Klik na "data d"
Klik na "T602"
Klik na "TEXTY"
Klik už na soubor ve starém T602 - skouknu obsah a buď okno zavřu jako že nepřenesu, nebo
Klik na Soubor
Klik na Uložit jako
Klik na Plocha - zde ho můžu přejmenovat, tj zpřesnit obsah
Klik na Uložit
Zavřít křížkem
Ikonku přetáhnout myškou do složky "záloha txt" na ploše
a zapsat operaci (na zvláštním papíru mám vlevo nechat a vpravo přeneseno i s novým názvem).

Mělo by to být přesně a důsledně vedeno, abych nějaký soubor neztratila. Když se překouknu a náhodou ho dvakrát konvertovaný cpu do nové složky, zařve to na mě, že už to tam je a jestli chci přepsat. Raději dám přepsat - pro jistotu.

Tak vidíte, že úsilí mého "technika PC Petra" nese plody. Až přenesu, starý T602 smáznu a nový obsah bude v OpenOffice 3 (jestli to dobře chápu). A tak prý budu pokračovat s dalšími soubory, až pochopím strukturu a umístění všeho, co jsem tam v mém počítačovém dávnověku narvala. Řada stránek je neaktuální a zbytná, obsah se většinou dá najít na netu.

A tak čistím: načtu, zvažuji a přejmenovávám a ukládám a přetahuji a kontroluji a budu pokračovat v této mechanické práci, kterou prostě potřebuju. Abych pochopila a vtiskla si do mozku, kde co mám, jaký je systém složek a další věci. Dnešním ťukáním si vyšlapu cestu k informacím, které jsem svěřila počítači a o kterých jsem dřív bláhově myslela, že když už je snadno zapíšu, stejně snadno je najdu. Tušíte a víte, že tak jednoduché to není a co jsem musela natlouct teď do své hlavinky. Jaký zmatek jsem v ní měla předtím!

Oddělím ve svém mozku pojmy Internet a Počítač, které štvaly VŠECHNY moje milé a trpělivé učitele. A v prvé řadě budu velebit svého "technika PC Petra". To v uvozovkách už je dobrá značka. A moc potřebná! Moje stéblo, kterého jsem se tak šťastně chytila.

A když z některé strany uslyším, že jsem do něho určitě zamilovaná, tak je to pravda. Protože není možné nemilovat někoho nebo něco, kdo nebo co vám otevírá oči a svět. A POZOR - není to jen on!!! Miluju i ženy-blogerky, které mi vtloukaly a ještě doufám budou předávat informace, sloužící témuž účelu. Jsem v takovém zamilování nenormální? Já si myslím a vím, že ne.

Kitty
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kelyš Kelyš | E-mail | Web | 14. července 2011 v 11:25 | Reagovat

Zdlouhavá, mnohdy nudná práce, ale která přinese ovoce.Tak ať se nám neuklikáš. :-D

2 Kitty Kitty | E-mail | Web | 14. července 2011 v 20:26 | Reagovat

[1]:Neboj, zítra mě čeká 20 kilo meruněk, zavařit a marmeláda, dále okurky sterilovat a asi kýbl červeného rybízu - obrat, sterilovat do sklinek. Klikání přichází v úvahu leda tak jako tělocvičný cvik mezi druhy ovoce. A to jsme dnes koupili 3 druhy paprik, že udělám základ pro lečo.. :-(  :-P

3 otavinka otavinka | Web | 15. července 2011 v 6:52 | Reagovat

Milá Kitty,
je s podivem, jaké je přenášení myšlenek u nás dříve narozených. Poslední dny jsem nedělala nic jiného než jsem cca 100 disket kopírovala do souboru Vypal, tiskla některé dokumenty z T602, protože na novém PC nejdou použít netiskne to správně česky. A to já měla T602 z r. 1990, úplně tu nejzastaralejší verzi. Mám v plánu nákup nového pří-stroje. A to byli někteří, co napsali, zda si nebuduji muzeum pc techniky. Někdy mi to tak připadá. Jinak gratuluji k úrodě tolika meruněk. Skoro nikde se neurodilo. :-D

4 Kitty Kitty | E-mail | Web | 16. července 2011 v 21:38 | Reagovat

[3]:Meruňky nebyly naše, kdeže by se na Vysočině urodily. Náhodou je schrastil Pepíno a dokonce už ve čtvrtek, v pátek jsem to zavařila a dnes (sobota) odvezla dalších 20 kg sestře na Moravu. Ať si je naloží, ne? Ale pomohli jsme ji. Ona zase jede do Opavy zítra, jsme pořád ve švunku. Ale meruněk je!!!!! To asi je každoroční politika pěstitelů, napínat nás a jak začnou zrát, stojí u silnice a my jsme měli za 13 a to si paní dojela ze Znojma až k nám (sice služebně do JZD, ale... však víme :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU