Moje druhá tvář

7. července 2011 v 22:45 | Kitty |  Úvahy a zkušenosti
Na nátlak svých blogových kamarádek už mám SKYPE. A webovou kamerku. Asi kdo to nemá, není in. I já jsem chtěla být IN...

Stalo se to v úterý 5. července 2011. Počítačový mág mi přijel zracionalizovat počítač. Den předtím - při opravě stávkujícího satelitu - nakoukl i do mého počítače. Na moji žádost a po poznámce, že taky dělá do počítačů, internetu a tak. Chytila jsem se naděje jako tonoucí pověstného stébla. Zazálohal všechno, co muselo zůstat, protože mě hodlal naučit znovuinstalovat program Windows. Mě, která si sama sebe počítačově nevážím! To, že píšu na blog, nemá s dovedností v péči o srdce a mozek počítače docela nic co dělat! Tam zdravě sebevědomá opravdu nejsem. To je zatím řeč na okraj. "Druhá tvář" teprve přijde.

Učila jsem se, koukala, pod jeho dozorem psala, co bylo potřeba. Jako v příběhu, kdy nějaký zachránce (tuším že je to příběh z bible) pomohl hladovým ne tím, že by jim dal ryby na ukojení hladu, ale že je naučil, jak je chytat. Aby se dokázali živit sami. Podle této filozofie mám být schopná si v případě potřeby sama znovuinstalovat Windows. Schválně tam není vykřičník, jen tečka. Tak pečlivě a podrobně jsem si to zapsala, tak si to zkontroloval a tak jsem si to sama pro sebe navěky přepsala do počítače jako berličku, že bych toho schopná být měla. Měla, potenciálně i jsem. Už podle toho zápisu. Osm hodin jsme zajišťovali budoucnost bezpečné a pohodové práce s počítačem, internetem a SKYPE. SKYPE zvlášť, a to už je o "druhé tváři", tématu tohoto týdne.

Zmínila jsem se o kamerce, nátlaku blogerek a možná touze používat tohle (tenhle?) SKYPE. Dodnes a navždycky říkám a budu říkat SKYPE, tak jak je to napsáno. Nechci se otrocky podřizovat globalizaci a jmenovat ten krám "skajp", jak mi znalí podsouvají. Moje milovaná učitelka blogařských technik taky říká "skype" a jde to! Mistryně blogařské techniky to taky říká, až mě blahem píchlo u srdíčka! Vracím se k tématu - bože, to jsem brepta odbíhavá!

Najednou měl kamerku vybalenou, najednou už seděla naklipsnutá na monitoru, najednou už se shýbal a strkal kamsi dozadu do bedny kabílek a najednou mi uvolnil židli. Že jako program SKYPE potřebuje pro přihlášení moji fotku a tu si sama udělám prostřednictvím zrovna této kamerky. Bez fotky z této kamerky mě ten krám nepřihlásí. Nic netušíc jsem nevěřícně dosedla do křesla. Dosedla a zírala. Zírala jsem jako bez dechu a duše a rozumu. Z mého monitoru coby můj obličej zírala pomačkaná vrásčitá odulá vyděšená ženština. Nebyla jsem úžasem mocna slova. Tak to je moje občas tolik opečovávaná tvář? Tahle larva? Vykulená jako - no, raději to nepojmenuju, nedávno jsem o tom psala v mém článku! A v hrůze z "mé skutečné tváře" jsem stiskla spoušť videokamery. A bylo to. Teď už chápu, proč technik všechno připravil, ustoupil rychle stranou a ukázal na tlačítko na myši, které mě vyfotí. Asi abych ho tím šokem nekopla! Nakonec jsem byla ujištěná, že to smázl. Měl rozum. Prý to tak mají všichni, kdo se poprvé podívají do webové kamery. Hódnej kluk.

Je mi přehledně jasné, že na sebe chlapi za mými zády spiklenecky mrkali. Tentokrát mě dostali oba. Nojono, mužská soudržnost a silný cit pro ptákoviny. Divila bych se, pokud tomu tak nebylo.

Pokračuju splavně dál, teď už pořád k věci. Večer jsem se spojila s mojí mistryní a po telefonickém dolaďování jsme se poprvé uviděly. Ona vypadala skutečně tak jako na fotce v úvodu blogu. Zato já jsem měla dost dlouho štěstí, že se mi můj obraz nedařilo na monitor protlačit. Když se tak stalo, vypadala jsem skoro stejně jako Marfuška i Naděnka z Mrazíka dohromady. A taky jsem si postěžovala, jak jsem dopadla. Ona mi potvrdila, že je to tak typicky. Protože lidi sedí předklonění, vykulení a tak. Taky jsem jí řekla o své přísaze.

KDYŽ jsem se uviděla jsem se lekla, až jsem hekla! Tohle mám být JÁ? Ta neučesaná hlava s šedivotmavovášnivě červenými vlasy? Ta odulá tvář? Ta obrovská šatová zástěra, vytažená až pod krk? V mužské barchetové košili? Panebože, tak mě vidí ostatní lidi? Takto mě teď v zápřahu na zahradě a při bylinkách vidí moje životní láska Pepíno? To už se nedivím, že se na mě nedávno dovolil neurvale utrhnout. Takového čehosi neupraveného si lidi vážit nemůžou! A já bych takovou trhovkyni jen těžko pěkně pozdravila.

Prozřela jsem. Léčba šokem byla úspěšná. On asi tam nahoře je někdo, kdo včas varuje před dalšími většími škodami! Prstíčkem se mne dotkl formou webové kamerky. Tuhle druhou tvář už nechci. Ani jsem ji neznala. Protože jsem se na sebe pořádně nepodívala. Až včera, už po tom šoku. Všimla jsem si, že mám na bradě hezký stařecký chlup. Ono se lanugo u staruch asi najednou zblázní, ztmavne, zesílí a najednou vyvstává před tvář. Měla jsem s Pepínem džentlmenskou dohodu, že když si všimne, že mi raší plnovous, taktně mi to řekne. On si nevšiml, já si toho doteď nevšimla. A co čert nechtěl - včera jsme byli na návštěvě u bratrance v Pejřimově. Jeho žena Alenka chtěla poznat, jakou satoryji to má Pepíno v domě! Já se tam prsila a předváděla se - s chlupem na bradě! Když jsem to zjistila, letěla jsem pro pinzetu a před lampičkou u zrcadla jsem začala hledat a trhat a nespokojeně huhlat i přímo nadávat. Ten Pepíno jeden, ten to schytá, až přijde. Vinila jsem sama sebe, že se na sebe kriticky nepodívám. Jenže takový pohled mi to zrcadlo poskytlo vůbec poprvé. Jasně že poprvé, nehledejte v tom vědu. Do včerejška jsme nad zrcadlem neměli namontovanou trendy malou lampičku, v tom je ten zakopaný pes. Nedávno jsme sekali elektriku v celém domě a až teď došlo na koupi a montáž lampičky u zrcadla. Najednou jsem JASNĚ viděla svůj obličej. Bylo to tam, ta druhá nehezká hluboce vrásčitá tvář. Zařekla jsem se sama pro sebe:

1. musím si udělat ksicht, po mé omlazovací kůře hned všichni hlásí patnáct kilek a ročků dolů, to mi teda jde,
2. fofrem objednám domácí holičku, aby mě ostříhala a nabarvila na vlasy zase tu vášnivou červenou,
3. fiknu s mužskou károvanou košilí a odteď se budu i na domácí "veřejnosti" objevovat aspoň v halenkách,
4. vědomě budu používat menší šatové zástěry. Teď je to zhruba rok, co jsem měla 121 kilo; v tomto okamžiku mám o 24,3 kila míň. Tvrdou prací na sobě, tvrdou dietou a trojí vycházkou denně s novou fenkou, což je semtex v psím kožiše! Prohrabu odložené věci - přece se tam musí nějaká ještě zachovalá halenka i šatová zástěra najít...

Je toho ještě víc, co musím změnit, aby ze mě byla trochu sexy baba. Ta druhá tvář se objevila zrovna včas. Co kdyby se ke mně chtěla přijet podívat některá blogařka? Nebo jsem práskla na blog svoji nynější fotku? Člověk všechno neuhlídá! To už ani nemluvím o SKYPE. Chci se poznat s jinými blogaři - ale s takovou vizáží? To nikdy!


Kitty

 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Kelyš Kelyš | E-mail | Web | 7. července 2011 v 23:12 | Reagovat

Tak jestli je ta fotka, co máš v profilu, tak to není tak hrozné jak popisuješ.Náhodou jsi na té fotce usměvavá. :-D

2 Danica Danica | 7. července 2011 v 23:21 | Reagovat

Kittynko, to co píšeš, není vůbec pravda - přísahám na holý pupek - vypadáš přesně tak, jak správná ženská vypadat má. Vůbec si Tě nedokážu představit s červenými kudrnami, nažehlené halence a nedej bože ještě i v parádní šatové zástěře - třeba s kraječkama O_O
To bys totiž, nebyla Ty - to byl byl někdo, kdo si namaluje na hlavu ksicht, voblíkne se v butiku pro mládež a jde dělat reklamu na "vyžínač" chloupků, herbábnou kůži až na sedm dní, huuuuuu - neeeeeeeeeee - to nechci [:tired:] chci Tě vidět takovou jaká jsi - přirozená, krásná ženská...

3 Latryna Latryna | Web | 8. července 2011 v 7:10 | Reagovat

Blahoželám!!! Takže už máš skvelý programík, už môžeš pokecať grátis s kým chceš, len zabudla si napísať svoje skype meno aby sa s Tebou dalo skontaktovať. Čo sa týka fotečky, môžeš si tam dať akú len chceš,trebárs aj tú z profilu ako píše Kelyš :-D
papa a prajem pohodové skypovanie!!! ;-)

4 paradigma paradigma | Web | 8. července 2011 v 9:01 | Reagovat

Tohle je fakt hezky a čtivě napsané. Hezký blog, držím palce!

5 Kitty Kitty | E-mail | Web | 8. července 2011 v 10:13 | Reagovat

[2]:Dani, kudrny ani náhodou! Červenou vášnivou miluju, ale musí být červená vášnivá. Kraječky - co to je?  Vyžínač -to je sprostý slovo? Hervábná kůže - leda na kabelce. Jejda, to jsi mi udělala radost. Vyloženě přehled všeho, co zavání globalizací. Já jsem češka a svá. Už ale plním přísahu... :-?  :-D

6 Latryna Latryna | 8. července 2011 v 10:56 | Reagovat

[3]:Ahojky Kittuš, tak som Ti poslala na skype žiadosť o kontakt, budem čakať večer po 20 hod. Zatiaľ pa a teším sa!!! :-)

7 Petr Dvořák Petr Dvořák | E-mail | 8. července 2011 v 15:19 | Reagovat

Sluší Vám to pořád a máte můj obdiv takovou zákaznici chtivou se naučit ve Vašich letech práci na počítači jsem ještě neměl držím Vám palečky jen dál na věku přeci nezáleží . S pozdravem Váš PC technik

8 otavinka otavinka | E-mail | Web | 8. července 2011 v 21:30 | Reagovat

Milá Kitty, tak teď už tu kamerku nemám já, ale z téhož důvodu. Jo, kdybych měla o třicet let i kg míň, tak neřeknu. Moc se mi líbí Tvůj počítačový mág, taky Petr, který má noblesní chování. :-)

9 Kitty Kitty | E-mail | Web | 9. července 2011 v 10:59 | Reagovat

[8]:Sice jsem Ti psala mejla, ale kvůli ostatním: jak psala Danica. Sakra, my starý baby jsme zase jinak zajímavý, tak kamerku našprcni na monitor a když spolu budeme plkat, ať Tě hezky vidím.;-) Lekneme se jen tu první vteřinu a pak už to bude pohledový samoznak: to je ta, co... ne? Tak do toho.:-P Bóže, Skype je božské. A to nikdy zbytečně reklamu nikomu a ničemu nedělám, fakt! ;-)

10 jezura jezura | Web | 9. července 2011 v 17:02 | Reagovat

Tak koukám, že náš "babinec" se zase modernizuje a mne to zatím nechává klidnou. To bych se už od PC vůbec nehnula. Nebo, že bych aspoň začala uvažovat? Skype jsem kdysi dávno už měla, ale bez kamery, pak jsem ho zrušila, protože jsem si neměla s kým pokecat.

11 Kitty Kitty | E-mail | Web | 10. července 2011 v 23:07 | Reagovat

[1]:Jo, to myslíš tu prču kozu, co tak mlsně přežvykuje? To je náhodou kultovní obrázek, protože se jako PRVNÍ vůbec objevil na mém blogu. Z té akce jsem byla nešťastná jak želva a pak šťastná jak...není důležitý! A četls komentáře k tomu? To je čajíček proti mejlům hned po akci... :-P  :-D

12 Kitty Kitty | E-mail | Web | 10. července 2011 v 23:11 | Reagovat

[3]:Jo, to mi přeješ pěkný věci! Prču na profilovou fotku! Jak tak koukám, veselá je... Škoda, že už tam dnes není. Dala jsem si tam fádní MOJI fotku z webové stránky. Jak jsi mě to naučila, dík. A povedlo se, jsem kočka šikovná zanedbaná... ;-)  :-P

13 Kitty Kitty | E-mail | Web | 10. července 2011 v 23:14 | Reagovat

[7]:To jsem se lekla: tak chtivou, jo? Však vás znova zavolám, něco jste někam dal a já to zase nemůžu najít. No, spolu to dáme dohromady, já přehled blogových článků potřebuju... :-(  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU