V dobré víře chybuju?

11. července 2011 v 0:03 | Kitty |  Zdravíčko a papu
Mám knihu s názvem Jídlo jako lék. A teď nevím...

U Margarity jsem dnes přišla na článek Jak dobře nakupovat ovoce a zeleninu. Nic radostného. Člověk to tuší, ale že je to tak neradostné mě nenapadlo. Já jako bylinkářka a koketující s vegetariánstvím se stravuju podle této publikace. To znamená, že abych měla co nejvíce vlákniny papkám ovoce i zeleninu převážně se slupkou. Aby mi to jako vyrajbovalo střeva a předcházela jsem zácpě. Taky jádra u melounů - pro mě mňamka. Zelíčko z mladých dýní dnes jsem zešmelcovala i s jádry, zase pro to užitečné rajbování střev. Proto zácpou netrpím, asi proto.

Dodnes to fungovalo perfektně. Po dnešní osvětě fakt nevím, jak se k předkládaným informacím z dnešního článku postavit. Dodnes to fungovalo, tak fakta z článku asi vezmu na vědomí. Ve všem nemusím být jednička. Prásknu sem pár praktik, které jsem si pohledala a držím se jich. Od bylinkářky to můžete vzít.

Někde jsem četla (to rádi slyší doktoři, když jim to tak řekne pacient s něčím akutním), že plody všeobecně se obalují slupkou, která je má ochránit mechanicky nebo chemicky před zničením plodu. Proto je slupka většinou nezdravá, i s ohledem k chemickému povrchovému ošetření a tvrdé skořápce (třeba). Tak u citronů přímo slupku neé, ale pod kůrou je oplodí, které má hodně kladných účinků na střeva. Proto už omytou kůru okrouhám škrabkou a pak jako ovoce (celý zbytek i s bílým oplodím) nakrájím na kousíčky Pepínovi do jogurtu na snídani. Okurky, jablka a mnohé další ovoce a zeleninu křoupu se slupkou. Mám dobré zuby po tatovi, zatím všechny a jen sem tam nějaký zvládnutý kazík.

Zkusila jsem jednou na odšťavňovači z nevzhledných jablíček udělat šťávu. Ta byla dobrá, z domácího ovoce, nestříkaného, čistého, bez usazeného prachu ze silnice nebo z nějaké chemičky! Ale moje srdce výživářky potom lkalo nad nastrouhanými zbytky stromských jablíček! Ze zvyku - šup tu ovocnou vlákninu do jogurtu, mlíčka či jinam. Taková důležitá součást trávení plná trávicích enzymů přece nepůjde slepicím, přes ně pak do kompostu!
***********************************************************************
Už ani tu řádku nedohvězdičkuju. Žene se sem nějaká húlava. Vítr mlátí satelitem. Dveře mezi dvorem a kůlnou, pobité igelitovými pytli, tak strašně svým urvaným plácáním igelitu vyplašily Betty, že se dala do štěkotu a nechce přestat. Už jsem oblítala všechny domovní otvory a okna zatáhla žaluziemi proti zahánění deště větrem. Článek dopíšu později, teď se nemůžu soustředit. Teď na okna snad lítají v dešti i kroupy jako tenisáky. Končím, držte nám palce, aby nepobilo. Dobrou noc - teď i pro nás.

Kitty


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Latryna Latryna | Web | 11. července 2011 v 7:15 | Reagovat

Tak pevne verím, že nočná divočina Ti nenarobila žiadnu paseku!!!
Čo sa týka ovocia a zaleniny, je samozrejme potrebné ju jesť, ale riadne umytú. Ja som všežravec, takže mäsko do jedálničku pravidelne zaraďujem - aj v kombinácii so zeleninou. Podľa mňa treba jesť všetko ale s mierou, nájsť si tú zlatú strednú cestu. Ahojky a prajem pohodový deň! :-)

2 jezura jezura | Web | 11. července 2011 v 14:42 | Reagovat

No u nás nic tak hrozného nebylo, jen zase pršelo, dost a dost dlouho. Tedy v noci. A co se týče vlákniny, dobrá je na střeva. Já ještě užívám vrchovatou lžičku denně a všechny doktorky mi to schválily hlavně poté, co jsem měla problémy s tím mým tlustým střevem. Prý si ta střeva kartáčuji zevnitř. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU