Sběranyko

3. listopadu 2011 v 17:04 | Kitty |  Život mého blogu
Slovo v titulku u nás na Moravě znamená "všehochuť" nebo "víc věcí najednou". Dnes jsem koukala, že téma týdne je NARUBY. Připadá mi, že v posledních dnech je to s mou pohodou a psaním taky tak nějak...


Sotva jsem se dolámala z rehabilitace domů, pořád nějak nemůžu zabrat špónu. Ráno bych měla cvičit tlapku novou i starou, abych pořádně zvládla posilování a regeneraci kolen. Přesto se nám hromadí resty a zástoje, kvůli kterým musím vstát brzo a na cvičení není dost času. Až dnes jsem se zasekla a svoji třičtvrtěhodinu si poctivě odcvičila.

Vrátila jsem se ve čtvrtek, což byl celkově desátý den na rehabilitaci. Už tam mi doktoři nakázali, abych dodala doktorovi operační zprávu a požádala ho o doporučení k lázeňskému doléčení. To jsem zvládla hned ve čtvrtek. V pátek byl totiž státní svátek a pak, dobrý každý den k vyřizovačce lázní. To mi prozradily spolupacientky. Doktor mi slíbil na středu jeho doporučení a hned pak jsem měla jet k paní z VZP podat to a dohodnout potřebné. Jedno z prvních naruby už je zde.

Přijela jsem brzy, ale stejně pozdě. Doktor už odhopkal do ústavu za pacienty, které má také ve své péči. Asi neměl zrovna koho ošetřovat, a tak využil času. Sestra mi řekla, že je to napsané. Pohledala v mojí složce, našla a předala mi růžový formulář A5. A jeli jsme na VZP. Tam hned ze začátku bylo taky vše naruby. Úslužnost žádná, paní na mě po prvním pohledu na papír vystřelila, že tak to nejde. Nemám tam datum!Křičící A ani operační zprávy z ortopky a rehabky. Ty jsem si předtím vychtěla u sestry, že si je doma ofotím, mám ráda, když mám doklady komplet. Hned v přízemí jsem je nechala ofotit. No a pro "datum" zpět 6 kilometrů. Obvoďák hodil A5 do stroje a vyťukal chybějící číslice. A jako v pohádce o slepičce a kohoutkovi, znovu k paní z VZP. Přiložila jsem dvě operační zprávy a vyslechla si instruktáž, jak a co bude, pokud to půjde splavně a bez zádrhelů. Další den to paní předá v Třebíči, pak všechno půjde do Jihlavy k posudkovému a schválená žádost už do lázní k určení termínu. Můžou tam být drobnosti, které odsunou termín. Pokud mi nepřijde nic do týdne, bude to snad OK. Jinak - postupovat a doplňovat žádané podle pokynů.Rozpačitý

Ale to jsem předběhla dobu. V pátek, sobotu a neděli jsem musela vařit. Pepíno podtrhl nohy třem králíkům, tak se jedla jídla z králičiny. A ještě: v pátek bylo v akci kuře s dalšími dvěma stehny - no nekup to. K tomu jsem výjimečně koupila dva plátky bůčku, aby bylo jednou taky sytější papu. No a jak nemůžu moc masa ani ničeho, mám v ledničce ještě ten bůček, zbytky upečeného kuřete a uvařené kusy králíků. Porce k jídlu už dělám malé, nedalo se to ujíst. A mražáčková šuflátka plná masa. Zácpa i v mražáku.Křičící

V neděli jsem se konečně dostala k psaní článků. Obsáhlé líčení historie výměny mých kolen. A další článek o úvahách kolem berlí. Jenže zase zádrhel: k článku bych musela stáhnout fotky z digi nebo jiné pohledat na netu. Problém byl v tom, že se mi nechtělo. Sama ještě tápu v převodu fotek do PC, pomocník měl "moc práce". Fotky ani obrázky nebyly.

V pondělí jsem zazvonila polnicí a zase se učila. Hledat a popisovat moje fotky v obrázcích. To mi při výuce šlo, ovšem s dalším zapnutím PC bylo všechno zase naruby. Přešupovala jsem fotky, ale hlavní příkaz přejmenovat podpisky u fotek se mi nepodařilo splnit. V to pondělí, ač jsem měla čerstvé pokyny a při výuce mi to šlo, později ani ťuk. Vzdala jsem to.

Stejně nemám dobrý pocit ze svých současných článků. Jsou pouze odrazem snahy vylíčit postup léčení a dalších technikálií. Vtip mých článků jako by se vytratil. V úterý po zapnutí PC šlo všechno jako po másle. Ale k článku se dostala dost odstrašující fotka zašitého kolena spolu s ještě hrozivější fotkou zmasakrované nohy mé spolupacientky. To jsem nechtěla. Navíc obrázek berlí. Pro náhodného návštěvníka dost pesimistický obraz těch dvou článků.

Středa - historie vyřizování lázní, to jsem už popsala. Odpoledne už sousedka vyzváněla, abych nastoupila na trhání kačen. Bylo docela teplo a tak tentokrát nehrozilo omrznutí palce u nohy. Navíc jsem vyfasovala odměnu - vymazlenou kačenku od práce, mohla sim pokrafat s Martou a dostala kafíčko v "dojačce". Byl to největší kafáč, který jsem kdy viděla. Prý abych se taky i napila, když mám dodržet ten pitný režim! To mě dostalo!Úžasný

Dnes, ve čtvrtek, jsme dovezli Betty k drobnému zákroku u veterináře. Doteď pospává, fňuká a blinká, nálada pod psa. Od rána mlha, pršlavo - nálada celkově naruby. I s Pepínem na sebe drobně uštěkáváme, no už aby toho všeho byl konec.Zamračený

Od zítřka jsem si dala závazek, že už všechno bude konečně správně NARUBY. Nové články na blogu, usměvavá a papající Betty, počasí aspoň jako předevčírem. Prostě aby se den blbec převrátil konečně taky naruby. Aby se už dostala většina událostí do optimistična. Přírodo dej!

Kitty


 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 3. listopadu 2011 v 17:59 | Reagovat

Kitty, možná tě to štvalo, ale zase ses nenudila a to je také dobré, ne? ;-)  :-D

2 Kitty Kitty | E-mail | Web | 3. listopadu 2011 v 18:04 | Reagovat

No upřímně - dovedu si představit i lepší týden. Ale mohl by být taky horší. A tak... ;-)  :-)

3 signoraa signoraa | Web | 3. listopadu 2011 v 18:12 | Reagovat

Myslím si, že tvou náladu umocňuje i ten hnusný čas, který je. Možná ze mě promlouvá to, že nemám ráda podzim. Musím se nutit do práce, která mě nebaví. Jsem znovu nemocná, protože náš debilní šéf netopí.
Mám pocit, že vše co dělám, je zbytečné.
Takže Kitty, vítej na palubě.
Moje babička, která byla velice moudrá žena by to shrnula do věty: "Na po..anýho i hajzl spadne." :-D
Držím palce, aby se tvůj život obrátil zpět NA LÍC co nejdříve. :-)

4 Kitty Kitty | E-mail | Web | 3. listopadu 2011 v 19:55 | Reagovat

[3]: Mám radost, že na palubě "blbýho týdne" nejsem sama. Ve Tvé společnosti mi začíná být útulně. Někde v tomto divném podzimu musí být dno. Představuju si, že je to právě tento týden... :-?  :-)

5 otavinka otavinka | Web | 3. listopadu 2011 v 19:59 | Reagovat

Milá Kitty,
tak mám tento týden jakýsi podivný. Zdravotně i náladově. Ani se nechci rozepisovat a tiše čekám až se to umoudří.
Hezký čas plný optimismu! :-)

6 jezura jezura | Web | 4. listopadu 2011 v 12:25 | Reagovat

Hned je jednomu líp, když se dozví, že není sám, komu se nedaří. Já trpím od středy jak zvíře, ani chodit jsem nemohla. A to jsem slíbila mamince, že tam dnes přijedu. V noci jsem se nemohla ani otočit a ležet jen na zádech. Beru léky na bolest, dnes mi sousedka namazala záda nějakým gelem, který mi taky trochu ulevil a k mamince tedy za 2 hodiny jedu. Bylo by mi jí líto. Doufám však, že tam budu co platná. Potřebuje uklidit a tak. Vracím se v pondělí večer, tak mi držte pěsti. :-)

7 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 20:35 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
DĚKUJI ZA NÁVŠTĚVU A BRZY NA SHLEDANOU